Zimowe transfery w Lotto Ekstraklasie. Czy przetasują układem sił? (Artykuł partnera)

Zimowe transfery w Lotto Ekstraklasie. Czy przetasują układem sił? (Artykuł partnera)

Na wielkie zakupy wybrała się warszawska Legia, która musi czym prędzej znaleźć dobre zastępstwo dla Guilherme, który zdecydował się odejść do outsidera Serie A, Benevento Calcio. Aktualnie Legia ma dwa punkty przewagi w tabeli nad Lechem Poznań oraz Górnikiem Zabrze. Na dalszych miejscach również nie ma większych różnic punktowych. Czy zimowe transfery zmienią układ sił i wstrząsną tabelą na początku rundy wiosennej? Sprawdźmy!

TABLICZKA “NIE NA SPRZEDAŻ” W ZABRZU

Górnik Zabrze to jedna z największych sensacji tego sezonu. Beniaminek spisuje się doskonale i gdyby nie słaba końcówka rundy jesiennej, Górnicy mogliby obecnie zajmować miejsce Legii z dużym zapasem punktowym. Świetna gra zabrzan od razu zwróciła uwagę innych klubów, które postanowiły udać się na zakupy na Śląsk. Wydaje się, że klub zdoła zatrzymać w klubie większość kluczowych piłkarzy. Nieznana jest jednak przyszłość Rafała Kurzawy, najlepszego asystującego rundy jesiennej, który pragnie walczyć o miejsce w reprezentacji Polski na mundial. Zawodnik na razie nie przedłużył kontraktu, a chętnych nie brakuje. Legia, Lech, a mówi się także o klubie z Bundesligi.

WIELKIE OSŁABIENIE GROZI WIŚLE KRAKÓW

Biała Gwiazda nie jest do końca zadowolona z zakończonej rundy jesiennej. Ósme miejsce być może nie jest złym wynikiem, ale nie w przypadku klubu, który aspirował do walki o znacznie wyższe cele. Teraz, Wiśle grozi bardzo duże osłabienie. Klub może opuścić Carlitos Lopez, trzeci zawodnik w klasyfikacji najlepszych strzelców Lotto Ekstraklasy. Hiszpan zdobył 15 goli, co stanowi połowę całkowitego dorobku bramkowego Wisły w rundzie jesiennej. Krakowianie zrobią wszystko, by zatrzymać napastnika. Pomóc może LVbet – oficjalny sponsor Wisły Kraków, prowadzący legalne zakłady sportowe w Polsce. Z całą pewnością Wisła straciłaby ogromny atut, gdyby Carlitos wybrał zimą inny klub.

LEGIA NIE NAUCZYŁA SIĘ NA STARYCH BŁĘDACH

W Warszawie trwa wielkie wzmacnianie składu. Do klubu dołączyli już: Eduardo, Domagoj Antolić oraz Marko Vesović. Szczególnie z tym ostatnim piłkarzem w Warszawie wiąże się spore nadzieje. 26-letni obrońca jest reprezentantem Czarnogóry oraz ma w swoim CV występy w Serie A. Stołeczny klub opuścił natomiast Hildeberto. Przykład Steevena Langila najwyraźniej niczego nie nauczył Legii. Portugalczyk, podobnie jak Langil, bardziej skupiał się na warszawskich rozgrywkach niż ciężkich treningach. Teraz szczęścia poszuka w angielskim III-ligowcu – Northampton Town.