Zmęczenie po meczu pucharowym dało się we znaki. Chełmianka przegrała z Wólczanką

Zmęczenie po meczu pucharowym dało się we znaki. Chełmianka przegrała z Wólczanką

W 10. kolejce rozgrywek grupy IV III ligi do Chełma przyjechała Wólczanka Wólka Pełkińska. Gościom udało się wywieźć korzystny rezultat, którzy wykorzystali gorszą dyspozycję fizyczną Chełmianki i wygrali 4:1. − Wynik nie oddaje tego, co się działo na boisku. Niemniej jednak widać było to, jaką cenę zapłaciliśmy za niedawne emocje przeżywane w tygodniu, związane ze zmaganiami pucharowymi (wygrana 5:4 ze Zniczem Pruszków po rzutach karnych w 1/32 Pucharu Polski − przyp. red.). Dyspozycja psychofizyczna wielu zawodników była mocno obniżona. Dużo niedokładnych podań, spóźnionych reakcji i trafnych decyzji spowodowało, że już na początku straciliśmy dwie bramki po kontratakach. Mimo to udało nam się strzelić gola kontaktowego. Niewykluczone, że druga połowa wyglądałyby inaczej, gdybyśmy po bardzo dobrych jej początkowych dziesięciu minutach, doprowadzili  do wyrównania. Sytuacja ku temu była znakomita, ale niestety tak się nie stało. Przeciwnik ponownie dobrze nas kontrował, dzięki czemu powiększył swój dorobek i wygrał spotkanie. Należy mieć świadomość, że cały czas trwa pewien proces po dużych zmianach w naszym zespole. Musimy dalej pracować i eliminować wszystkie słabości jak na przykład dyscyplinę taktyczną. Wtedy będziemy mogli liczyć na domowe zwycięstwa − mówi trener Artur Bożyk.

NASTĘPNA KOLEJKA

W następnej kolejce Chełmianka Chełm zagra na wyjeździe z Wisłoką Dębica (6 października, 15:30). Natomiast Wólczanka Wólka Pełkińska podejmie Podlasie Biała Podlaska (5 października, 14:00).

Chełmianka Chełm − Wólczanka Wólka Pełkińska 1:4 (1:2)
Bramki: Patryk Czułowski 29′ − Krzysztof Pietluch 7′, 14′, Michał Wołos 66′ (gol samobójczy), Mateusz Podstolak 86′

Chełmianka: Szymkowiak – Kraśniewski, Wołos, Kwiatkowski, Myszka – D. Niewęgłowski (82′ J. Niewęgłowski), Uliczny, Czułowski, Kocoł (73′ Warecki), Wolski (66′ Dobrzyński) – Hladkyy (86′ Kuśmierz).

Wólczanka: Kubik – Bury, Wrona, Gul, Łazarz (85′ Mazurek) – Kocur, Olejarka (75′ Szczypek), Podstolak, Kłos (81′ Brzóska) – Khachidze (71′ Ochman), Pietluch (80′ Kądziołka).

Żółte kartki:
Sędziował:
Patryk Sowiński (Sandomierz).

fot. KIKI