Zmiany w Orlętach Radzyń Podlaski. Kapitan kończy z futbolem

Trener Orląt Radzyń Podlaski, Damian Panek zimą nie chciał przeprowadzać kadrowej rewolucji. Niestety, czas pokazał, że musi do swojej układanki dodać kilka nowych elementów. Ze względów zdrowotnych z zespołem pożegnali się Rafał Borysiuk i Witalij Melnyczuk. Blisko dołączenia do drużyny jest Cezary Demianiuk, na wypożyczenie powinien trafić Kacper Duduś, a pierwszy zakontraktowany gracz to Jakub Kaganek. Bardzo prawdopodobna jest także wymiana na linii Puławy – Radzyń Podlaski.

Zimą Damian Panek podziękował za grę w Orlętach Pawłowi MyśliwieckiemuAdamowi Zawierusze. Szczęścia gdzie indziej szuka Damian Iwańczuk. Na początku zimowego okna transferowego umowę z klubem rozwiązał Szymon Wiejak. Zdrowie nie pozwala na grę Bartoszowi Madejskiemu, który przez całą jesień nie zadebiutował ponownie w swoim macierzystym klubie. Do Wisły Puławy trafił Piotr Zmorzyński. To już sześciu graczy, a na tym lista się nie kończy. W minionym tygodniu okazało się, że zeszłoroczna operacja więzadeł krzyżowych w kolanie Witalija Melnyczuka nie powiodła się, a więzadła są znowu zerwane. Nie wiadomo, czy nastąpiło ponowne zerwanie, czy też poprzedni zabieg nie przyjął się. W sparingu z Wisłą przez 45 minut grał Rafał Borysiuk i wydawało się, że po blisko półrocznej pauzie wróci na boisko. Konsultacja lekarska w Lublinie nie pozostawiała jednak złudzeń. Dalsze kontynuowanie czynnego uprawiania sportu mogłoby odbić się na zdrowiu Borysa. Kapitan radzynian musi więc zawiesić buty na kołku.

Aż osiem ubytków i konieczność przeprowadzenia kilku nieplanowanych transferów to z pewnością nie coś, o czym Panek marzył po rundzie jesiennej. Wiadomo już, że przy Warszawskiej 77 zagra Jakub Kaganek, prawoskrzydłowy, który ostatnio występował w JKS-ie 1909 JarosławCezary DemianiukPogoni Siedlec trafi do Radzynia na zasadzie wypożyczenia. Podobną drogę, tyle że z Puław, może przebyć Dawid Pożak. Trwają negocjacje na linii klub macierzysty – zawodnik. 26-latek jest zdecydowany na przejście do III-ligowca, z którym trenuje już od blisko dwóch tygodni. Rywalizację na bokach boiska może wzmocnić także Kacper Duduś Górnika II Łęczna.

Ogromna dziura powstała w środku pola. Obecnie szkoleniowiec ma do dyspozycji zaledwie trzech pomocników na pozycje 6, 8 i 10: ofensywnego Krystiana Putona oraz grających z tyłu Arkadiusza Kota i zaledwie 16-letniego Arkadiusza Korolczuka. Testowani w ostatnich dniach byli Michał Panufnik (Pogoń Siedlce) i Wołodja Papikjan z rezerw GKS-u Bełchatów. – Ten ostatni potrzebuje kilku tygodni na dojście do odpowiedniej formy fizycznej, jednak mimo to jesteśmy nim zainteresowani – tłumaczy szkoleniowiec biało-zielonych.

TRANSFERY ORLĄT RADZYŃ PODLASKI

Odeszli: Rafał Borysiuk (koniec kariery), Bartosz Madejski, Witalij Melnyczuk (obaj kontuzje), Damian Iwańczuk, Szymon Wiejak (obaj rozwiązanie kontraktu), Paweł Myśliwiecki (Hetman Zamość), Adam Zawierucha (koniec kontraktu), Piotr Zmorzyński (Wisła Puławy)

Przyszli: Jakub Kaganek (ostatnio bez klubu), Cezary Demianiuk (Pogoń Siedlce)

Mogą przyjść: Kacper Duduś (Górnik II Łęczna), Wołodja Papkijan (GKS II Bełchatów), Dawid Pożak (Wisła Puławy).

0 0 votes
Article Rating