Zmiany w sztabie szkoleniowym Motoru Lublin

Mimo, że po dziewiętnastu kolejkach rozgrywek III ligi lubelsko-podkarpackiej piłkarze Motoru Lublin plasują się na pierwszym miejscu, zimą w klubie dojdzie do zmian w sztabie szoleniowym. Wiadomo już, że miejsce Tomasza Złomańczuka zajmie bowiem Tomasz Lenart.

Tomasz Lenart to były piłkarz, który występował m.in. w Chojniczance Chojnice, Kotwicy Kołobrzeg, Avii Świdnik i… w Motorze Lublin. Po zakończeniu swojej przygody z zawodowym futbolem 29-latek pracuje jako trener personalny w lubelskim Pure Jatomi Fitness. – Trener Tomasz Lenart został dołączony do sztabu szkoleniowego, w miejsce trenera Tomasza Złomańczuka. Będzie jednym z moich asystentów, który ma odpowiadać za przygotowanie fizyczne – potwierdza Dominik Nowak.

Nowy asystent spotkał się już nawet z zespołem. Poza przygotowaniem fizycznym, Lenart ma wpływać na nawyki żywieniowe zawodników. – Dlaczego akurat Tomek? To były piłkarz Motoru. Cieszę się, że jest z Lublina. To człowiek, który ma dużą wiedzę i doświadczenie. Sporo rozmawialiśmy o przygotowaniu fizycznym i mamy na te tematy wspólną wizję – wiemy jak budować ten element – tłumaczy szkoleniowiec.

Aktualnie 29-latek udoskonala swój warsztat w Katowicach na trzydniowej kursokonferencji poświęconej przygotowaniu motorycznemu.

Sztab szkoleniowy Motoru wiosną tworzyć będą tym samym – Dominik Nowak, Tomasz Lenart, Maciej Śmiech i Karol Herda.