Żółto-niebiescy się nie zatrzymują! Avia liderem!

Żółto-niebiescy się nie zatrzymują! Avia liderem!

Po trzech kolejkach w grupie IV III ligi jest dwóch liderów. O ile pierwsze miejsce dla Garbarni Kraków nie powinno dziwić, tak przodownictwo w tabeli Avii Świdnik już zdecydowanie tak! Żółto-niebiescy do wyjazdowych zwycięstw nad Podhalem Nowy Targ i JKS-em 1909 Jarosław dołożyli domowy triumf nad faworyzowanym KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski. Wynik środowego meczu (3:1) został ustalony już przed przerwą. Bramki dla ekipy Jacka Ziarkowskiego zdobyli Wojciech Białek, Adam Nowak i Mateusz Wołos. Dla pomarańczowo-czarnych trafił natomiast Łukasz Jamróz.

KOMENTARZ TRENERA

Jacek Ziarkowski:Musimy tonować swoje nastroje, bo euforia jest duża, ale nie wolno popadać w hurraoptymizm. Jesteśmy dopiero na początku sezonu, przed nami jeszcze wiele kolejek. Co do samego meczu, taktycznie zagraliśmy podobnie, jak ostatnio. Chcieliśmy szukać swoich szans w kontrach i trzeba przyznać, że wyprowadzaliśmy je w dobrym tempie. Zdobiliśmy trzy gole i mieliśmy jeszcze kilka okazji bramkowych, w tym ewidentny rzut karny, którego sędzia nie odgwizdał. Chwała chłopakom za walkę, ambicję, bardzo dobre podejście do meczu i wiarę w zwycięstwo z czołowym zespołem ligi. Piłkarze rosną z każdym meczem i trzeba się tylko cieszyć.

NASTĘPNA KOLEJKA

W 4. kolejce Avia Świdnik zagra na wyjeździe z Karpatami Krosno (20 sierpnia, 17:00).

Avia Świdnik – KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 3:1 (3:1)
Bramki: Wojciech Białek 10′ (rzut karny), Adam Nowak 11′, Mateusz Wołos 32′ – Łukasz Jamróz 30′

Avia: Zacharski – Kazubski, Szymala, Maciejewski, Barański – Jeleniewski (62′ Kalita), Orzędowski, Czułowski, Wołos (70′ Herda), Nowak (83′ Mroczek) – Białek (90′ Kozłowski)

Żółte kartki dla Avii: Jakub Szymala, Sebastian Orzędowski
Sędziował: Mateusz Nowak (Stalowa Wola).