Zwycięski także Kłos. Orlęta z pierwszą porażką

Do 4. kolejki rozgrywek IV ligi lubelskiej zawodnicy Kłosa Chełm czekali na pierwsze punkty w sezonie 2019/2020. Podopieczni Roberta Tarnowskiego zdobyli je w meczu z Orlętami Łuków, dla których była to pierwsza porażka w bieżącej kampanii. – Jeżeli chodzi o koncentrację i konsekwencję, o której mówiłem wcześniej, to w pierwszej połowie nie do końca było z tym dobrze. Widać było, że chłopcy podeszli do tego meczu trochę nerwowo i mieli splątane nogi, ale wpływ na to miały poprzednie wyniki, przez które brakowało luzu. W drugiej odsłonie pod tym kątem było już lepiej i prowadząc 1:0, kontrolowaliśmy przebieg tego spotkania. Przeciwnik stworzył sobie jedną sytuację po strzale głową, lecz obok słupka. Mogliśmy te zawody zamknąć wcześniej, bo wychodziliśmy z kontrami, a niestety musieliśmy czekać aż do 90. minuty. Ważne jest jednak to, że osiągnęliśmy swój cel i zanotowaliśmy pierwsze zwycięstwo w sezonie – mówi trener gospodarzy.

W następnej kolejce Kłos Chełm zagra na wyjeździe z Huczwą Tyszowce (1 września, 15:00). Natomiast Orlęta Łuków podejmą Kryształ Werbkowice (31 sierpnia, 17:00).

Kłos Chełm − Orlęta Łuków 2:0 (1:0)
Bramki: Paweł Żwirbla 36′, Kazimierz Bala 90+2′

Kłos: Wikło − Daw. Stepaniuk, E. Poznański, Kowalski, Wyrostek – Rak (58′ Bereda), Kamola, Żwirbla (87′ Gierczak), Grądz, Fornal (64′ Drzewicki) – Bala.

Orlęta: Kuźma − Goławski, Jemioł, Sadowski, Jaworski – Ebert, Sowisz (80′ Kurowski), Kierych (65′ Cąkała), Siemieniuk, Szustek – Charmuszko (65′ Łukasiewicz).

Żółta kartka: Adrian Siemieniuk
Sędziował: Jakub Bancerz (Lublin).