Ekstraliga kobiet bez AZS PSW Biała Podlaska

Po trzynastu sezonach spędzonych w najwyższej klasie rozgrywkowej zespół AZS PSW Biała Podlaska wycofał się z Ekstraligi kobiet. Powodem tego jest brak wsparcia finansowego, które zapewniłoby drużynie odpowiednie funkcjonowanie na tym poziomie piłkarskim. 

Niestety z ogromnym bólem sercem potwierdzam, że w sezonie 2019/2020 nie wystąpimy w Ekstralidze kobiet. Spowodowane jest to tym, że nie mamy gwarancji finansowania zespołu przez uczelnię i miasto. Pamiętam, jak 23 kwietnia 2003 roku poprowadziłem pierwszy trening z dziewczynkami, które rozpoczynały grę w II lidze. Nieodzowną rolą w tym wszystkim była postać profesora Józefa Bergiera, który chciał stworzyć piłkę kobiet w Białej Podlaskiej i realizować ją przez pryzmat uczelni. Przez tyle lat udało nam się zrobić naprawdę wiele. Na każdym poziomie rozgrywkowym mieliśmy drużynę i zbudowaliśmy solidny fundament szkolenia od najmłodszych do najstarszych. Posiadamy przecież fantastyczną infrastrukturę do rozwoju piłki nożnej kobiet, a teraz brakuje nam finansów i nie mamy drużyny, która przez tyle lat była wizytówką uczelni – mówi Marcin Kasprowicz, prezes AZS PSW Biała Podlaska.

Na razie nie wiadomo, jak będzie funkcjonowała sekcja piłki nożnej kobiet w Białej Podlaskiej. – Jeśli chodzi o inne rozgrywki, w których braliśmy udział, to czynię wszystko, aby obyło się bez zmian. W niedługim czasie zapadną kolejne decyzje dotyczące organizacji całości – zapewnia sternik klubu.

Spośród zawodniczek, które dotychczas reprezentowały barwy AZS PSW Biała Podlaska w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce, nowe kluby znalazły: kapitan Ewa Cieśla (AZS PWSZ Wałbrzych), Klaudia Lefeld (Górnik Łęczna), Kinga Niedbała (Górnik Łęczna) i Dominika Gąsieniec (UKS SMS Łódź).

Miejsce AZS PSW Biała Podlaska w Ekstralidze kobiet w sezonie 2019/2020 zajmie Mitech Żywiec.

fot. AZS PSW Biała Podlaska (archiwum)

0 0 votes
Article Rating