Mistrz wygrał z byłym mistrzem (ZAPIS RELACJI NA ŻYWO)

W czwartą niedzielę maja odbyły się ostatnie mecze Ekstraligi kobiet w sezonie 2017/2018. Górnik Łęczna tytuł mistrzowski zapewnił sobie już na trzy kolejki przed końcem rozgrywek. Na dokładkę 27 maja zielono-czarne pokonały ustępującego z tronu Medyka Konin 3:2. Zapraszamy do zapoznania się z zapisem naszej relacji na żywo!

Górnik Łęczna – Medyk Konin 3:2 (1:2)
Bramki: Gabriela Grzywińska 21′, Emila Zdunek 63′ (rzut karny), 89′ (rzut karny) – Patrycja Balcerzak 26′, Natalia Chudzik 45+1′ (rzut karny)

Górnik: Kowalska – Rogalska, Górnicka, Guściora, Jelencić (55′ Zawistowska) – Grabowska, Matysik, Dyguś, Zdunek, Kamczyk- Jędrzejewicz (79′ Materek).
Rezerwowe: Palińska – Kłoda, Trofimiuk, Zawistowska, Materek, Rogalska, Karpińska.

Medyk: Dolan – Łasicka (85′ Iwaniszyn), Slavcheva, Chudzik, Gawrońska, Pakulska, Olejniczak, Sałata, N. Zając, Sikora (90+2′ A. Zając), Balcerzak (70′ Kaletka).
Rezerwowe: Sowalska – Kaletka, Iwaniszyn, Zając.

Żółte kartki: Ewelina Kamczyk – Nicole Zając, Natalia Chudzik, Radoslava Slavcheva
Sędzia:
Emilia Szymula (Warszawa).

Górnik Łęczna wygrał ostatni mecz Ekstraligi kobiet w sezonie 2017/2018! Medyk Konin po raz kolejny pokonany.

90+3′ Koniec meczu! Górnik pokonuje Medyka 3:2.

90+2′ Anna Zając zmienia Krystynę Sikorę.

90+1′ Na trybuny odesłany fizjoterapeuta Górnika Marcin Lenart. Niecodzienna sytuacja. Wszystko za dyskusję z Romanem Jaszczakiem.

90′ Pogramy cztery minuty dłużej.

89′ Zdunek w takich sytuacjach się nie myli! Górnik prowadzi 3:2!

88′ Do piłki zmierza ponownie Emilka…

87′ Ręka Medyczek w polu karnym!

85′ Za Klaudię Łasicką wchodzi Mariana Iwaniszyn, czyli była zawodniczka Górnika Łęczna.

84′ Kibice czekają już na oficjalną koronację Górniczek. Same zawodniczki chyba też.

83‘ Gawrońska poczekała na koleżanki z zespołu, ale chyba niepotrzebnie.

82′ Nic się nie dzieje teraz na boisku. Czy to się skończy remisem?

79′ Alicja Dyguś wdaje się w dyskusję z sędzią. Niepotrzebnie. W międzyczasie Alicja Materek zmieniła Agnieszkę Jędrzejewicz.

77′ W szesnastce gości faulowana Zawistowska. Gwizdek Pani Emilii Szymuly milczy. To powinien być rzut karny!

76′ “Kto wygra mecz? Górnik!”. Mali kibice zielono-czarnych rozkręcają doping w Łęcznej!

75′ Żółta kartka wędruje do Radoslavy Slavchevej. Z decyzją oczywiście nie zgadza się Roman Jaszczak.

74′ Osamotniona w formacji obronnej Górnicka przerywa atak gości.

73′ Zawias popisuje się niezłym dryblingiem.

70′ Nikol Kaletka zastępuje Patrycję Balcerzak.

70′ Mało brakowało, a Kowalska wypuściłaby piłkę z rąk tuż przed Sandrą Sałatą.

69′ Najmłodsi kibice krzyczą “Górnik Łęczna jeszcze jeden”. Brawa dla nich!

68′ Od bramki wznowi Kowalska.

66′ Agata Guściora nie po raz pierwszy dzisiaj broni ofiarnie we własnym polu karnym.

65′ Zawistowska próbowała zaskoczyć bramkarkę z Konina. Połapała się w tym 23-letnia Dolan.

63′ Gol dla Górnika! Zdunek pewnie wykorzystuje jedenastkę i doprowadza do wyrównania.

63′ Do piłki podchodzi sama poszkodowana…

62′ Emila Zdunek faulowana w polu karnym!

61′ Jedna z zawodniczek Medyka próbowała złożyć się do strzału niczym Gareth Bale podczas wczorajszego finału Ligi Mistrzów. Nic z tego.

59′ Medyk szybko ruszył z kontrą. Na posterunku Kowalska.

58′ To powinna być bramka! Jędrzejewicz prosto w nogi Emily Dolan!

55′ Zmiana w Górniku. Weronika Zawistowska zastępuję Anę Jelencić.

54′ Będzie okazja dla Medyka. Rzut rożny.

53′ Pierwsze napomnienie w tym meczu. Żółta kartka dla Nicole Zając za faul na Dominice Grabowskiej. Trzeba przyznać, że rywalki nie oszczędzają dziś Grabek.

52′ Rzut wolny dla gospodarzy. Kamyk zagrała zbyt mocno, by mogła do tego dojść Jędrzejewicz.

51′ Guściora wróciła na plac gry.

50′ Górniczki w dziesiątkę.

49′ Potrzebna pomoc fizjoterapeuty, ponieważ Agata Guściora narzeka na ból.

48′ Dzisiejsze zawody prowadzi Emilia Szymula, czyli… była zawodniczka klubu z Lubelszczyzny.

47′ Naprzemiennie oba zespoły wyrzucają piłkę z autu.

46′ Piłkarki wracają na boisko. Bez zmian w składach.

Trwa przerwa na stadionie w Łęcznej. Górnik przegrywa z Medykiem Konin 1:2. Wracamy za kwadrans!

45’+2 Przerwa!

45+1′ Natalia Chudzik uderza w prawą stronę i trafia na 1:2.

45′ Karny dla przyjezdnych!

44′ Były mistrz Polski wyraźnie ociąga się z wybiciem piłki. Mimo tego stworzył sobie okazję do podwyższenia wyniku z narożnika.

42′ Obie ekipy nie podkręcają już tempa.

40′ Bardzo niedokładnie przejęcie futbolówki przez reprezentantkę Chorwacji, Anę Jelencić.

39′ Od bramki Emily Dolan.

37′ Sylwia Matysik obok lewego słupka!

35′ Górnik cofa akcję na własną połowę. Natasza Górnicka długim podaniem próbowała uruchomić Agnieszkę Jędrzejewicz.

34′ Leży Ewelina Kamczyk. Nikt nie przerywa gry.

33′ Dominika Grabowska bardzo brzydko faulowana. Obyło się bez kartki.

32′ Jelencić gra kombinacyjnie ze Zdunek.

31‘ Wracamy do gry.

30‘ Przerwa w grze na uzupełnienie płynów. Trener Roman Jaszczak wykorzystuje chwilę do dyskusji z sędziną.

28′ Ekipa z Wielkopolski rozgrywa prawą stroną boiska.

27′ Kamyk minimalnie nad bramką Medyka. To mogła być dobra riposta Górniczek.

26′ Mamy wyrównanie. Patrycja Balcerzak strzałem z najbliższej odległości pokonuje golkiperkę zielono-czarnych.

22′ Sylwia Matysik fenomenalnie gra dzisiaj w powietrzu. Zagraniem z głowy próbowała podać do Jędrzejewicz. Ta nie zdołała dobiec do futbolówki.

21′ Bramka dla Górnika! Gabriela Grzywińska mocnym strzałem z dystansu nie daje szans Emily Dolan!

19′ Anna Gawrońska z dystansu! Piłka odbija się od nóg jednej z podopiecznych Piotra Mazurkiewicza.

17′ Ana Jelencić i Agata Guściora bez problemu radzą sobie z atakami koninianek.

15′ Obie drużyny oddalają grę od własnego pola karnego.

13′ Przypomnijmy, że Górnik Łęczna jest już mistrzem Polski. Medyk Konin walczy o wicemistrzostwo kraju.

11′ Gawrońska przecięła prostopadłe podanie do Kamczyk.

10′ Emilia Zdunek próbowała szarżować blisko szesnastki, ale z faulem.

9′ Sylwia Matysik przechwytuje piłkę, jednak nikt nie doszedł do podania pomocniczki zielono-czarnych.

7′ Faulowana Ewelina Kamczyk i rzut wolny.

6′ Medyk Konin się przebudził, bo coraz śmielej atakuje na bramkę Klaudii Kowalskiej.

4′ Zielono-czarne w natarciu. Widać, że zespół Medyka wyraźnie liczy na kontry.

2′ Ależ mogła rozpocząć Grzywińska! Z trudem wybroniła to Dolan. Róg dla Górnika, ale bez zagrożenia.

1′ Rozpoczęły przyjezdne.

Godzina 17:28 – Górnik Łęczna zagra bez napastniczki Dżesiki Jaszek, która pauzuje za nadmiar żółtych kartek.

Godzina 17:23 – Znane są już składy obu drużyn.

Godzina 17:20 – Witamy ze stadionu w Łęcznej!

Godzina 9:35 – Nasza relacja ze stadionu w Łęcznej rozpocznie się około godziny 17:10. Przypominamy, że spotkanie ruszy punktualnie o 17:30.