450-lecie Unii Lubelskiej pod znakiem Międzypaństwowego Turnieju w piłce ręcznej kobiet

450-lecie Unii Lubelskiej pod znakiem Międzypaństwowego Turnieju w piłce ręcznej kobiet

W Lublinie w dniach 22-24 listopada zostanie zorganizowany Międzypaństwowy Turniej 450-lecia Unii Lubelskiej w piłce ręcznej kobiet. Na parkiecie w Hali Globus spotkają się reprezentantki Białorusi, Litwy, Ukrainy oraz Polski w składzie z zawodniczkami MKS-u Perła Lublin.

– Lublin może pochwalić się mistrzowskimi tradycjami w piłce ręcznej. Wielokrotnie był areną zawodów na najwyższym poziomie. Jego wielką dumą jest lubelska drużyna MKS Perła, która już dwadzieścia jeden razy sięgała po mistrzostwo kraju. Dziękując za te wszystkie piękne sportowe chwile, których doświadczyliśmy w ostatnich latach, z radością zapraszam do kibicowania naszym szczypiornistkom podczas Międzypaństwowego Turnieju 450-lecia Unii Lubelskiej. Czekają nas wielkie sportowe emocje mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Polscy kibice po raz ostatni w tym roku otrzymają możliwość zobaczenia w akcji zespołu narodowego prowadzonego przez nowego trenera, Arne Senstada. Norweski szkoleniowiec na turniej powołał dwudziestoosobową kadrę, w której znalazło się sześć zawodniczek mistrza Polski, MKS-u Perły Lublin. W tym gronie są: Kinga Achruk, Weronika Gawlik, Marta Gęga, Aneta Łabuda, Sylwia Matuszczyk i Joanna Szarawaga.

Podczas trzech dni rywalizacji zostanie rozegranych sześć meczów w systemie każdy z każdym. Reprezentantkom Polski będzie można kibicować trzykrotnie: w piątek o godzinie 20:00 w meczu z Litwą, w sobotę o godzinie 19:15 w meczu z Ukrainą oraz w niedzielę o godzinie 17:15 w zmaganiach z Białorusią.

Po raz pierwszy w historii, na meczu reprezentacji Polski zostanie zaprezentowana ogromna flaga narodowa. Będzie to nawiązanie do obchodzonego 11 listopada Narodowego Święta Niepodległości. Wydarzeniem towarzyszącym Turniejowi będzie otwarta akcja Fundacji DKMS Polska, Dni Dawcy Szpiku pod hasłem #RĘCZNA DLA ZUZI. Świat piłki ręcznej po raz kolejny złączy siły w szczytnym celu, by pomóc chorej na aplazję szpiku 13-letniej Zuzi, miłośniczce tej dyscypliny sportu.

PLAN TURNIEJU

PIĄTEK (22 listopada)
Ukraina – Białoruś o godzinie 17:45
Polska – Litwa o godzinie 20:00

SOBOTA (23 listopada)
Litwa – Białoruś o godzinie 17:00
Polska – Ukraina o godzinie 19:15

NIEDZIELA (24 listopada)
Litwa – Ukraina, o godzinie 15:00
Polska – Białoruś o godzinie 17:15

Bilety na turniej można kupić w tym i w tym miejscu. Jednodniowe wejściówki kosztują 30 złotych (bilet normalny) oraz 15 złotych (bilet ulgowy). Natomiast karnet trzydniowy to koszt 70 złotych (bilet normalny) oraz 35 złotych (bilet ulgowy).