Akademicy z Kielc lepsi od drugiej drużyny Azotów w starciu beniaminków

Dziesiątą ligową porażkę w sezonie 2019/2020 ponieśli szczypiorniści rezerw Azotów Puławy. W zaległym spotkaniu 13. kolejki rozgrywek I ligi grupy C podopieczni Piotra Dropka ulegli we własnej hali AZS-owi UJK Kielce 27:35. Wtorkowe starcie nie najlepiej rozpoczęło się dla gospodarzy. W 10. minucie po trafieniu Jakuba Bulskiego kielczanie prowadzili 5:2. Miejscowi szybko zniwelowali różnicę i już osiem minut później mieli jedną bramkę przewagi (8:7). W kolejnym fragmencie goście “odjechali” przeciwnikom i w 27. minucie wyszli na prowadzenie 14:9. Po pierwszej połowie na tablicy wyników widniał rezultat 15:11 na korzyść drużyny z województwa świętokrzyskiego. Na początku drugiej części przyjezdni powiększyli różnicę do siedmiu trafień (22:15). W ostatnim kwadransie zespół prowadzony przez Tomasza Błaszkiewicza utrzymywał bezpieczną przewagę i ostatecznie zwyciężył 35:27. Najskuteczniejszym graczem Azotów w tym meczu był Mateusz Flont, który pokonał bramkarzy rywali pięć razy. – To było spotkanie dwóch beniaminków. Jednak ekipa AZS-u UJK Kielce pomimo tego, że jest beniaminkiem, to składa się z bardzo dobrze wyszkolonych zawodników. Kilku graczy tej drużyny ma doświadczenie związane z grą w I lidze, a nawet w Superlidze. Niektórzy szczypiorniści kieleckiego zespołu występowali w młodzieżowej reprezentacji Polski, więc doświadczenie było po stronie rywali. Natomiast chcieliśmy bardzo mocno się postawić i do pewnego momentu udawało nam się to. Prowadziliśmy 8:7, lecz w końcówce pierwszej części w kilku stuprocentowych sytuacjach zadrżała nam ręka i na przerwę schodziliśmy, przegrywając różnicą czterech trafień. W drugiej połowie do samego końca próbowaliśmy nawiązać walkę, lecz w pewnym momencie zabrakło nam doświadczenia. Przeciwnik wykazywał się większym cwaniactwem boiskowym i powiększał swoją przewagę. Zeszliśmy z parkietu pokonani, ponosząc ośmiobramkową porażkę – puentuje Piotr Dropek.

W następnej kolejce Azoty II Puławy zagrają na wyjeździe z AZS-em UW Warszawa (23 lutego, 20:00).

Azoty II Puławy – AZS UJK Kielce 27:35 (11:15)

Azoty: D. Janicki, Borucki, Wiejak 1 – Flont 5, Przychodzeń 4, Antoniak 3, Adamczuk 3, Mchawrab 3, Skwierawski 2, Konieczny 2, Malinowski 2, Szewczyk 1, Baranowski 1, Napora.

AZS UJK: Drozd, Jastrząb, Pyrka – Goliszewski 8, Stępnik 6, Siedlarz 5, Boszczyk 4, Bulski 3, Bernacki 2, Gasin 2, Papaja 1, Falasa 1, Wacek 1, Bysiak 1, Sornat 1, Curyło.

Kary: 12 minut (Kacper Adamczuk x2, Dominik Antoniak x2, Dominik Szewczyk, Kamil Konieczny) – 14 minut (Piotr Gasin x2, Piotr Bysiak, Kamil Siedlarz, Jakub Bulski, Damian Falasa, Krzysztof Bernacki).