Akademiczki słabsze od zawodniczek z Płocka

W 17. kolejce rozgrywek I ligi grupy A szczypiornistki MKS-u AZS UMCS Lublin uległy ekipie SMS-u ZPRP II Płock 28:35. Zawodniczki z Płocka przyjechały do Lublina w roli faworytek i od pierwszych minut zdominowały rywalizację. W 5. minucie płocczanki prowadziły już 5:1, co zapowiadało ciężką przeprawę dla lubelskich akademiczek. Podopieczne Patryka Maliszewskiego próbowały przedzierać się przez dobrze zorganizowaną obronę przyjezdnych, ale nie przynosiło to efektów. Lublinianki traciły bramki po szybkich kontratakach SMS-u i w 14. minucie przegrywały już 5:11. Gospodynie miały problemy ze skutecznością, przez co zawodniczki z Mazowsza zwyciężyły pierwszą połowę 18:13. Na początku drugiej części reprezentantki Koziego Grodu straciły pięć bramek z rzędu i na tablicy widniał rezultat 13:23. W 41. minucie w szeregach lubelskiej drużyny nastąpiło przebudzenie. Akademiczki zanotowały serię trzech trafień, a przyjezdne lekko opadły z sił. Jednak wysoka nieskuteczność gospodyń nie pozwoliła złapać kontaktu z ekipą z Płocka. Ostatnie dziesięć minut spotkania było bardzo emocjonujące. Obie drużyny zdobyły w tym czasie w sumie aż siedemnaście bramek, a mecz zakończył się wynikiem 35:28 dla gości. – Spotkaliśmy się z bardzo dobrym zespołem. Wiedzieliśmy o sile tej drużyny, bo w naszym pierwszym meczu przegraliśmy dosyć wyraźnie. Sądzę, że dotknęły nas te same mankamenty, co w pierwszym starciu. Byliśmy wolniejsi i mniej agresywni. Przeciwnik nas kontrował, a my nie znaleźliśmy na to sposobu. W obronie nie było walki. Ponadto to był chyba nasz najsłabszy mecz pod względem skuteczności. Dochodziliśmy do stuprocentowych sytuacji, jednak nie zdobywaliśmy po nich bramek – komentuje Patryk Maliszewski.

W następnej kolejce MKS AZS UMCS Lublin zmierzy się u siebie z UKS-em Varsovia Warszawa (15 lub 16 lutego).

MKS AZS UMCS Lublin – SMS ZPRP II Płock 28:35 (13:18)

MKS AZS UMCS: Nóżka, Żywot – Suszek 7, Tomczyk 6, Vlasiuk 5, Kuc 4, Markowicz 2, Dziuba 1, Blaszka 1, Dąbała 1, Warias 1, Ziętek, Mikocka.

SMS ZPRP: Suliga, Kamecka – Domagalska 8, Barska 7, Kopańska 4, Bury 4, Jureńczyk 2, Lemiech 2, Świerżewska 2, Grobelna 2, Pędziwiatr 2, Pankowska 1, Kawka 1.

Kary: 10 minut (Agnieszka Blaszka x2, Magdalena Markowicz, Katarzyna Suszek, Diana Vlasiuk) – 6 minut (Justyna Świerżewska, Kinga Lemiech, Karolina Jureńczyk)