Alexander Bachko wzmocnieniem Azotów Puławy!

Alexander Bachko został nowym zawodnikiem Azotów Puławy. W ostatnich dniach 2019 roku białoruski środkowy rozgrywający otrzymał pozwolenie na pracę w Polsce i podpisał z ekipą z Lubelszczyzny półtoraroczny kontrakt z opcją przedłużenia na kolejne sezony. 

W ostatnich miesiącach 30-latek reprezentował barwy występującego regularnie w Lidze Mistrzów Mieszkowa Brześć. Wcześniej był zawodnikiem białoruskiego SKA Mińsk i fińskiego Riihimaeki Cocks, gdzie zdobywał doświadczenie związane z grą w europejskich pucharach.

O miejsce w podstawowym składzie Azotów, Bachko powalczy z Jakubem Moryniem i Bartoszem Kowalczykiem. Białorusin będzie miał okazję do debiutu na parkietach PGNiG Superligi 29 stycznia, gdy puławianie podejmą KS SPR Chrobry Głogów.

Aktualnie ekipa z Puław trenuje bez pięciu zawodników powołanych do kadry przez selekcjonera Patryka Rombla. O miejsce w szesnastce, która będzie reprezentować nasz kraj na europejskim czempionacie powalczą Antoni Łangowski, Michał Szyba, Rafał Przybylski, Piotr Jarosiewicz i Dawid Dawydzik. Ostateczny kształt kadry poznamy po rozgrywanym w dniach 3-5 stycznia Memoriale Domingo Barcenasa w hiszpańskim Torrelavega, na którym polscy szczypiorniści zmierzą się kolejno z Rosją, Hiszpanią i Portugalią. Mistrzostwa Europy rozpoczną się 9 stycznia. Rywalami Polaków w fazie grupowej będą reprezentacje Szwecji, Słowenii i Szwajcarii. Z każdej z grup do kolejnego etapu awansują po dwa najlepsze zespoły.

Fot. cocks.fi