Azoty Puławy w 1/4 finału Mistrzostw Polski Juniorów!

Kolejny sukces młodych szczypiornistów Azotów Puławy. Podopieczni Piotra Pezdy byli drugim najlepszym zespołem rozgrywanego w Płocku turnieju 1/8 finału Mistrzostw Polski Juniorów. Tym samym zawodnicy z województwa lubelskiego uzyskali awans do dalszych gier.

Pierwszego dnia rywalizacji Azoty stanęły do walki z Wybrzeżem II Gdańsk. Puławianie już po pierwszej połowie byli o krok od zwycięstwa, prowadząc 14:9. W drugiej odsłonie podopieczni Piotra Pezdy dołożyli jeszcze 23 gole i ostatecznie triumfowali 37:28.

W sobotę tak dobrze już nie było. Szczypiorniści z województwa lubelskiego przegrywali do przerwy z drużyną MSPR Siódemka Miedź II Legnica 13:16. W końcówce spotkania Azoty ruszyły do odrabiania strat, ale nie wystarczyło im czasu, by dogonić ekipę z Dolnego Śląska (31:32).

O awansie puławian do dalszej fazy miał zadecydować mecz z Wisłą Płock. Gospodarze po premierowej odsłonie wygrywali 15:13. Po wyjściu z szatni zawodnicy Piotra Pezdy ponownie ruszyli w pogoń za rywalem i tym razem dopięli swego, doprowadzając do remisu. W serii rzutów karnych więcej zimnej krwi zachowali szczypiorniści Azotów i to oni mogli się cieszyć z uzyskania promocji do dalszych gier.

W turnieju 1/4 finału Mistrzostw Polski Juniorów ekipa z województwa lubelskiego rywalizowała będzie z drużynami PGE Vive KielceMSPR Siódemka Miedź I LegnicaKPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski. Zmagania odbędą się w dniach 2-4 marca.