Azoty awansowały do najlepszej ósemki Mistrzostw Polski Juniorów

W ostatni weekend ekipa Azotów Puławy wzięła udział w rozgrywanym w Lubinie turnieju 1/8 finału Mistrzostw Polski Juniorów. Oprócz puławian oraz gospodarzy – SMS-u Zagłębia Lublin o awans do kolejnego etapu walczyły Orlen Wisła Płock i Gwardia Opole. Pierwszego dnia zmagań na Dolnym Śląsku Orlen Wisła Płock pokonała ekipę z Opola 33:25, a reprezentanci Lubelszczyzny rozprawili się z miejscowymi, zwyciężając 36:27. W swoim drugim spotkaniu puławianie ulegli ekipie z Płocka 24:26. Natomiast Zagłębie wygrało z Gwardią 30:26. Turniej zwieńczyły triumfy Azotów nad ekipą z Opola (40:28) i Wisły nad lubinianami (37:30). Promocję do kolejnej fazy Mistrzostw Polski Juniorów zapewniły sobie Orlen Wisła Płock i Azoty Puławy. Królem strzelców całych zawodów został Dominik Antoniak. Rozgrywający puławskiego zespołu zapisał na swoim koncie 23 trafienia. Natomiast najlepszym bramkarzem wybrano Wojciecha Boruckiego. Kolejny turniej Mistrzostw Polski Juniorów Azoty rozegrają w dniach 28 lutego – 1 marca w Gdańsku. O awans do Final Four krajowego czempionatu podopieczni Piotra Dropka powalczą z dwiema drużynami Energi Wybrzeża Gdańsk i UKS-em Olimpia Biała Podlaska.

KOMENTARZ TRENERA

Piotr Dropek: – W pierwszym meczu zmierzyliśmy się z gospodarzami, ekipą Zagłębia Lubin. Cały zespół zasłużył na pochwałę, ponieważ rozegraliśmy bardzo dobre spotkanie. Zaprezentowaliśmy się nieźle w obronie, dodatkowo mając wsparcie w bramce w postaci Wojciecha Boruckiego. Zwyciężyliśmy tę konfrontację różnicą dziewięciu bramek. Bardzo dobrze rozpoczęliśmy również drugie starcie z Wisłą Płock. Mimo, że nasza przewaga nie była duża, to jednak prowadziliśmy. Niestety, dosyć szybko jeden z moich zawodników otrzymał czerwoną kartkę, drugi gracz nabawił się urazu kolana, a zespół stracił na sile ognia. Dalej solidnie prezentowaliśmy się w defensywie, natomiast w ataku mieliśmy problemy z przebiciem się przez obronę rywali. Te zawody skończyły się naszą dwubramkową porażką. Ostatnie spotkanie rozgrywaliśmy z Gwardią Opole. Być może początek tego meczu był troszkę chaotyczny, ale szybko się pozbieraliśmy. Zagraliśmy bardzo dobrze zarówno w obronie i w ataku, co poskutkowało wysokim zwycięstwem. Kolejny turniej Mistrzostw Polski Juniorów? Do każdych zawodów podchodzimy bardzo poważnie. Wiemy, że potrafimy grać w piłkę ręczną. W tym sezonie w lidze udało nam się wygrać z UKS-em Olimpia Biała Podlaska. Chcemy sprawdzić się w Mistrzostwach Polski Juniorów i dążymy do tego, żeby zajść najdalej jak to możliwe.

WYNIKI TURNIEJU 1/8 FINAŁU MISTRZOSTW POLSKI JUNIORÓW W LUBINIE:

Piątek

Orlen Wisła Płock – Gwardia I Opole 33:25 (16:13)

SMS Zagłębie I Lubin – Azoty Puławy 27:36 (9:17)

SMS Zagłębie: Maj, Byczek –  Pacuła 6, Duszyński 3, Paw 3, Kacała 3, Kelm 3, Puweł 2, Kaźmirski 2, Dekarz 2, Nowak 1, Gałach 1, Palczewski 1, Fabiańczyk.

Azoty: D. Janicki, Borucki 1 – Konieczny 12, K. Janicki 6, Antoniak 6, Batyra 5, Napora 4, Capała 2, Wiącek, Figura, Czerwiński, Kamiński, Jeżyna.

Kary: 8 minut (Grzegorz Nowak, Wojciech Gałach, Bartosz Paw, Andrzej Duszyński) – 20 minut (Domnik Antoniak x3, Kamil Konieczny x2, Rafał Capała x2, Jędrzej Batyra x2, Miłosz Napora).
Czerwona kartka: Dominik Antoniak 58′

Sobota

Azoty Puławy – Orlen Wisła Płock 24:26 (12:16)

Azoty: D. Janicki, Borucki, Stachowiak – Antoniak 8, Batyra 3, K. Janicki 3, Konieczny 2, Kamiński 2, Czerwiński 2, Szewczyk 2, Capała 1, Wiącek 1, Napora, Jeżyna.

Orlen Wisła: Matusiak, Sobiecki – Lemanowicz 7, Witkowski 6, Goleniewski 4, Jankowski 4, Głodowski 2, Myczka 1, Wawszczak 1, Zagroba 1, Grabowski, Ludwiczak.

Kary: 16 minut (Dominik Antoniak x3, Kamil Konieczny x2, Miłosz Napora, Rafał Capała, Kacper Wiącek) – 10 minut (Damian Myczka x3, Filip Witkowski, Kacper Wawszczak).
Czerwone kartki: Kamil Konieczny 30′, Dominik Antoniak 46′ – Damian Myczka 45′

SMS Zagłębie I Lubin – Gwardia I Opole 30:26 (15:11)

Niedziela

Gwardia I Opole – Azoty Puławy 28:40 (16:18)

Gwardia: Dytko, Lellek 1 – Hryniewicz 9, Stempin 5, Jendryca 5, Niewiadomski 4, Sobków 2, Adamski 1, Sosna 1, Moch, Wandzel, Łacny, Czupała.

Azoty: D. Janicki, Borucki, Stachowiak – Szewczyk 10, Antoniak 9, Batyra 7, Konieczny 7, Kamiński 2, Wiącek 2, Capała 1, Czerwiński 1, Malinowski 1, Figura, Napora, Jeżyna.

Kary: 4 minuty (Thomas Moch, Paweł Stempin) – 14 minut (Michał Czerwiński x2, Dominik Szewczyk x2, Miłosz Napora, Dominik Antoniak, Kacper Wiącek).

SMS Zagłębie I Lubin – Orlen Wisła Płock 30:37 (16:15)