Azoty tuż za podium po przedwczesnym zakończeniu rozgrywek ligowych

Azoty tuż za podium po przedwczesnym zakończeniu rozgrywek ligowych

W związku z rozprzestrzeniającą się epidemią koronawirusa Komisarz Ligi w porozumieniu z zarządem Superligi Sp. Z.O.O. podjął decyzję o zakończeniu rozgrywek w sezonie 2019/2020. W związku z tym mistrzem kraju po raz dziewiąty z rzędu zostali szczypiorniści PGE Vive Kielce. Drugą pozycję zajęli gracze Orlen Wisły Płock, a z brązowych medali mogą cieszyć się zawodnicy NMC Górnika Zabrze. Piłkarze ręczni Azotów Puławy zostali sklasyfikowani na czwartej lokacie. W 25 rozegranych spotkaniach obecnego sezonu podopieczni Michała Skórskiego zgromadzili 50 punktów.

OFICJALNY KOMUNIKAT  ZAMIESZCZONY NA STRONIE PGNiG SUPERLIGI DOTYCZĄCY ZAKOŃCZENIA ROZGRYWEK:

“Komisarz Ligi podjął decyzję o zakończeniu sezonu PGNiG Superligi z zachowaniem miejsc w tabeli rozgrywek według punktacji uzyskanej w meczach rozegranych do dnia 12 marca 2020 roku.

– Zdrowie jest na pierwszym miejscu, dlatego w trosce o zawodników, kibiców, przedstawicieli mediów, a także wszystkich, którzy pracują przy organizacji meczów, decydujemy o zakończeniu rozgrywek. Zdajemy sobie sprawę, że wznowienie rywalizacji w tym sezonie byłoby niezwykle skomplikowane, a wręcz niemożliwe. Obecnie drużyny nie trenują i nie wiadomo, kiedy mogłyby wrócić do treningów. A muszą mieć odpowiednio dużo czasu na przygotowanie się do rozegrania meczów w rundzie finałowej i spadkowej. To dla nas trudna decyzja, ale uważamy, że najlepsza. Wierzymy, że w przyszłym sezonie wszyscy wrócimy na boisko silniejsi – mówi Marek Janicki, prezes Superligi Sp. z o.o.

Na podstawie dotychczas rozegranych spotkań, Komisarz PGNiG Superligi ustalił klasyfikację końcową rozgrywek sezonu 2019/2020 zgodnie z uzyskanymi przez kluby punktami, a w przypadku równej liczby punktów między dwoma zespołami, na podstawie bilansu bramek we wszystkich meczach. Mistrzami Polski, po raz 17 w historii, zostali zawodnicy PGE VIVE Kielce, którzy zdobyli 72 punkty. Srebrny medal przypadł szczypiornistom Orlen Wisły Płock (69 punktów), a brąz drużynie NMC Górnika Zabrze (57 punktów). Podjęta została również decyzja o braku spadków. Tak więc wszystkie 14 drużyn spełniło kryterium sportowe wymagane do otrzymania prawa do startu w rozgrywkach sezonu 2020/2021.”

Klasyfikacja końcowa PGNiG Superligi w sezonie 2019/2020:

fot. Materiały prasowe pgnig-superliga.pl/Azoty Puławy