AZS AWF pewnie ograł Miedź. Debiuty juniorów

Szczypiorniści AZS AWF Biała Podlaska w miarę spokojnie zwyciężyli silną Miedź Legnica 28:22. Bialczanie utrzymali pozycję lidera grupy B I ligi piłkarzy ręcznych. W zespole Dmitrija Tichona zaszczytu debiutów dostąpili dwaj 17-latkowie – Jakub Polok i Gabriel Olichwiruk.

Pierwsza odsłona była dla obu ekip bardzo trudna i żadna z nich nie zbudowała bezpiecznej przewagi. O tym, że AZS AWF do przerwy prowadził 14:11, zdecydował w dużej mierze fragment między 17. a 22. minutą. Wtedy trzykrotnie do siatki trafił Denis Wołyncew, dwa gole dorzucił Marcin Stefaniec, a jednego Michał BekiszMiedź Legnica nie zdobyła we wspomnianym okresie ani jednej bramki i przegrywała 7:11. Po premierowej połówce akademicy mieli trzy gole przewagi (14:11).

Po zmianie stron Sebastian Ziemiński w 40. minucie trafił na 17:16. To sprawiło, że Dmitrij Tichon poprosił o czas. Jego wskazówki dotarły do podopiecznych z lekkim opóźnieniem. Na 19:17, 20:17 i 21:17 trafiał z kontr Michał Banaś. W 53. minucie gospodarze mieli w zanadrzu aż siedem trafień (24:17). Stało się wtedy jasne, że trzy punkty zostaną w Białej Podlaskiej. Azetesiacy wygrali z legniczanami 28:22. W końcówce na parkiet wybiegli dwaj podopieczni Stefańca z juniorów młodszych Olimpii Biała Podlaska – Jakub Polok Gabriel Olichwiruk.

28 kwietnia o godzinie 18:00 bialczanie zagrają w Przemyślu z Czuwajem.

POMECZOWY KOMENTARZ

Marcin Stefaniec (kapitan AZS AWF Biała Podlaska): – Legnica postawiła nam dość trudne warunki. Goście chcieli wygrać, każdy chce przecież pokonać lidera, przyjechali do nas dzień wcześniej. My mimo wszystko kontrolowaliśmy mecz. Dobra była w naszym wykonaniu obrona, z tego w drugiej połowie poszły kontry. Cieszą debiuty Poloka i Olichwiruka. Pierwszy na kilka minut wszedł na prawe skrzydło, a Olichwiruk zmienił na prawym rozegraniu Bartka Ziółkowskiego.  Najważniejsze, że wyszli i pokazali się, oswoili się z nowym dla siebie otoczeniem. Ważne, by byli przy drużynie i zaznajamiali się z jej funkcjonowaniem. Mam nadzieję, że w kolejnym sezonie będą otrzymywali więcej szans w pierwszej drużynie.

AZS AWF Biała Podlaska – Miedź Legnica 28:22 (14:11)

AZS AWF: Adamiuk, Chmurski, Kozłowski – Ziółkowski 6, Wołyncew 5, Banaś 5, Stefaniec 4, Małecki 3, Bekisz 3, Urbaniak 1, Kruczkow 1, Olichwiruk, Nowicki, Polok, Kandora.