AZS AWF pewnie wygrywa w Łodzi

AZS AWF Biała Podlaska wygrał w Łodzi z tamtejszą Anilaną 30:25 (18:12). Tym samym biało-zieloni nadal otwierają tabelę grupy B I ligi.

Lider otworzył mecz bardzo udanie, prowadząc w 8. minucie 4:2. Wspierani przez fanów z grupy Vschodnia Husaria bialczanie utrzymywali jedno- lub dwubramkowe prowadzenie, a przewagę zaczęli zwiększać po 20 minutach. W 24. było już 14:8 dla AZS AWF Biała Podlaska. Siedem goli nadwyżki (16:9) dawało spore nadzieje na pewną wygraną. Do przerwy bialski AZS wygrywał 18:12.

Po zmianie stron z trzecią karą dwóch minut musiał pogodzić się Denis Wołyncew. Bez jednego z liderów goście dali rywalowi szansę na powrót do meczu. W 42. minucie Anilana trafiła na 19:21. Na szczęście ekipa Dmitrija Tichona wróciła do swojej gry, odskakując na cztery (23:19) i pięć bramek (25:20). Tę bezpieczną przewagę udało się dowieźć do końca. Bezcenne trzy punkty pozwoliły Marcinowi Stefańcowi i spółce zachować miano lidera I ligi.

17 marca o godzinie 18:00 akademicy podejmą KSSPR Końskie.

Anilana Łódź – AZS AWF Biała Podlaska 25:30 (12:18)

AZS AWF: Adamiuk, Chmurski, Kozłowski – Ziółkowski 5, Stefaniec 5, Kruczkow 5, Bekisz 5, Urbaniak 3, Małecki 3, Wołyncew 2, Wańkowicz 1, Kandora 1, Nowicki, Warmijak.