Bialczanie stracili margines błędu

Trzy punkty przewagi AZS-u AWF Biała Podlaska nad SPR PWSZ Tarnów przeszły do historii. W sobotni wieczór akademicy przegrali w Piekarach Śląskich z Olimpią 23:27.

Pierwsza połowa sobotnich zawodów była bardzo wyrównana, a prowadzenie przechodziło z rąk do rąk. Pomiędzy 21. a 24. minutą AZS AWF zdobył trzy gole z rzędu i odskoczył Olimpii na dwa trafienia (11:9). Niestety, miejscowi jeszcze przed końcową syreną zanotowali dwa takie fragmenty – najpierw wyszli na prowadzenie 12:11, a po wyrównującym golu Denisa Wołyncewa wygrywali już 15:12. Rzuty karne w tym czasie zmarnowali Bartosz Warmijak i Wołyncew.

Pierwsze minuty po przerwie były niezwykle ważne. Drużyna Dmitrija Tichona niestety rozegrała je nie najlepiej. Trzecia ekipa pierwszoligowej tabeli szybko odskoczyła na sześć trafień. Od tego czasu na parkiecie rządzili akademicy. Na początku ostatniego kwadransa biało-zieloni przegrywali tylko dwiema bramkami (19:21), a w kolejnych akcjach mieli okazje na gola kontaktowego. To się nie udało. Również po trafieniu Wołyncewa z 54. minuty bialczanie mogli zbliżyć się na bramkę. Olimpia odskoczyła na cztery gole i z taką też przewagą zakończyła mecz.

21 kwietnia o godzinie 18:00 akademicy podejmą Miedź Legnica.

Olimpia Piekary Śląskie – AZS AWF Biała Podlaska 27:23 (15:12)

AZS AWF: Adamiuk, Chmurski, Kozłowski – Stefaniec 6, Wołyncew 4, Małecki 4, Ziółkowski 3, Banaś 3, Urbaniak 2, Bekisz 1, Warmijak, Kruczkow.