Błysk geniuszu Karola Drabika zapewnił Padwie komplet punktów

W 16. kolejce rozgrywek I ligi grupy C piłki ręcznej mężczyzn szczypiorniści Padwy Zamość pokonali we własnej hali ekipę KSSPR-u Końskie 22:21. Pięć minut przed końcem meczu podopieczni Tomasza Czerwonki prowadzili różnicą czterech bramek (20:16), jednak goście zmniejszyli straty i  zdołali doprowadzić do nerwowej końcówki. Bohaterem Padwy został Karol Drabik. Doświadczony bramkarz po raz kolejny w tym sezonie obronił rzut karny w ostatniej minucie meczu, zapewniając ekipie z Zamościa dziesiąte ligowe zwycięstwo w kampanii 2018/2019. Najskuteczniejszym graczem zamojskiej drużyny w tym spotkaniu był Łukasz Szymański. Skrzydłowy zapisał na swoim koncie siedem trafień. – Trudno nie być zadowolonym, bo wygraliśmy z przeciwnikiem, który potrafi grać. Zdobyliśmy trzy punkty fundując kibicom emocjonujące widowisko do samego końca. Przy zwrocie “do samego końca” mogę się zatrzymać, bo sami sobie to zgotowaliśmy. Prowadziliśmy i mieliśmy solidną kilkubramkową przewagę, jednak spieszyliśmy się z oddaniem rzutów i niestety pośpiech nie popłacił. Cieszy mnie gra w obronie. Mała ilość straconych bramek świadczy o tym, że defensywa funkcjonowała jak należy. Z kolei w ataku trochę nam brakuje rzutów z drugiej linii. Myślę, że przy dobrej skuteczności w tym elemencie, to spotkanie byłoby bardziej zrównoważone. Gdyby ten mecz skończył się naszym spokojnym zwycięstwem, to wyróżniłbym cały zespół. Jednak tak się nie stało i bohater jest jeden. Mowa oczywiście o Karolu Drabiku, który obronił rzut karny “po czasie”. Karol jest znany z tej umiejętności i po raz kolejny to potwierdził. Dzięki jego interwencji obyło się bez konkursu “siódemek”  – mówi Tomasz Czerwonka.

MKS Padwa Zamość – KSSPR Końskie 22:21 (11:9)

MKS Padwa: Drabik, Bąk, Wnuk – Szymański 7, S. Fugiel 4, Puszkarski 4, Gałaszkiewicz 4, Adamczuk 2, Mroczek 1, Sałach, Bigos, Kłoda, Misalski.

KSSPR: Wnuk, Szot – T. Napierała 8, Matyjasik 4, Pilarski 3, Janus 2, Gasin 1, Wolski 1, Maleszak 1, Woś 1, Słonicki.