Efektowny triumf Azotów nad drużyną z Kwidzyna

Szczypiorniści Azotów Puławy zanotowali kolejne zwycięstwo w sezonie 2020/2021. W 2. serii PGNiG Superligi mężczyzn podopieczni Larsa Walthera pokonali przed własną publicznością MMTS Kwidzyn 42:27. Gospodarze mocno rozpoczęli to starcie. Mimo że pierwszą bramkę w meczu rzucił rozgrywający przyjezdnych Michał Potoczny, to już w 10. minucie puławianie prowadzili 5:1. Chwilę później drużyna z Kwidzyna zniwelowała różnicę do dwóch trafień (8:6), jednak w drugim kwadransie pierwszej części miejscowi sukcesywnie powiększali swoją przewagę. W 22. minucie Andrii Akimenko doprowadził do rezultatu 14:10. Na przerwę zespół z Puław schodził, prowadząc 19:12. W drugiej połowie niebiesko-biało-czerwoni kontrolowali przebieg boiskowych wydarzeń. Efektowne akcje ofensywne i serie skutecznych rzutów pozwoliły puławianom na odniesienie wygranej różnicą piętnastu bramek (42:27). Najskuteczniejszym zawodnikiem zwycięskiej ekipy był Michał Jurecki. Kapitan Azotów zapisał na swoim koncie osiem trafień. – Na pewno od pierwszych akcji chcieliśmy narzucić swoje tempo zarówno w ataku, jak i w obronie ze względu na to, że graliśmy u siebie i to było dla nas bardzo ważne. Uważam, że na początku meczu dostaliśmy trochę za dużo dwuminutowych kar, z którymi były związane negatywne emocje. Jednak najważniejsze, że od 10.-15. minuty spotkania narzuciliśmy rywalom nasz styl gry. Z czasem udało nam się powiększać przewagę. Druga połowa była już trochę spokojniejsza, a mi jako kapitanowi podobało się to, że zespół walczył do samego końca – powiedział na pomeczowej konferencji prasowej Michał Jurecki.

NASTĘPNA SERIA

W następnej serii Azoty Puławy zagrają na wyjeździe z Gwardią Opole (18 września, 20:45). Natomiast MMTS Kwidzyn podejmie SPR Stal Mielec (19 września, 17:30).

Azoty Puławy – MMTS Kwidzyn 42:27 (19:12)

Azoty: Bogdanow, Borucki, Zembrzycki – Jurecki 8, Rogulski 6, Dawydzik 5, Podsiadło 5, Bachko 5, Akimenko 4, Gumiński 4, Szyba 4, Kowalczyk 1, Seroka, Adamczuk.

MMTS: Matlęga, Dudek – Potoczny 4, Nastaj 4, Szyszko 3, Landzwojczak 3, Kryński 3, Peret 3, Kutyła 2, Zieniewicz 1, Biegaj 1, Ossowski 1, Przytuła 1, Jankowski 1, Guziewicz, Grzenkowicz.

Kary: 20 minut (Michał Szyba x2, Michał Jurecki x2, Dawid Dawydzik x2, Mateusz Seroka, Łukasz Rogulski, Wojciech Borucki, Bartosz Kowalczyk) – 18 minut (Jędrzej Zieniewicz x2, Ryszard Landzwojczak x2, Michał Potoczny x2, Damian Przytuła x2, Patryk Grzenkowicz).