Młodzi zawodnicy z Puław powalczą o finały Mistrzostw Polski Juniorów

Ostatni raz Azoty Puławy cieszyły się z sukcesu w Mistrzostwach Polski Juniorów w 2009 i 2010 roku. Dziewięć lat temu w składzie puławian był Piotr Pezda. 28-latek na początku swojej kariery trenerskiej ma szansę na powtórzenie zawodniczego sukcesu. Od piątku do niedzieli w Legnicy jego podopieczni powalczą o wejście do najlepszej czwórki w kraju.

Zawodnicy Azotów Puławy udali się w trzecią w przeciągu nieco miesiąca podróż na rozgrywki w ramach Mistrzostw Polski Juniorów. Zespół Piotra Pezdy dotychczas wygrał pięciokrotnie i raz schodził z parkietu pokonany. Do czterech zwycięstw dochodzi niezwykle ważny triumf nad Wisłą Płock po rzutach karnych, który dał awans do najlepszej ósemki w kraju oraz porażka z Miedzią II Legnica.

Właśnie w towarzystwie drugiej ekipy (rocznik 2000) z Legnicy azotowcy awansowali do dalszych gier. W piątek przyjdzie im zmierzyć się ze starszymi (urodzeni w 1999 roku) zawodnikami Miedzianki. Dzień później na ich drodze stanie Ostrovia Ostrów Wielkopolski, a na koniec – PGE Vive Kielce. Do turnieju finałowego awansują dwa najlepsze zespoły.

– Liczymy na to, że nasi juniorzy będą rozwijać się dalej. Nie wiemy, jakie plany ma wobec nich klub, ale uważamy, że jeśli zostaną w Puławach, to nasza drużyna rezerw będzie w stanie walczyć o awans do I ligi. Przed zespołem wyjazd do Legnicy na bardzo trudny teren, ale uważamy, że naszych zawodników stać na sukces. Chcemy, by awansowali do finałów, które być może zostaną rozegrane w Puławach – mówi Zbigniew Markuszewski, trener drugoligowych Azotów II i koordynator grup młodzieżowych w puławskim klubie.

TERMINARZ 1/4 FINAŁU MISTRZOSTW POLSKI, GRUPY M

Piątek, 2 marca
16:00: Ostrovia Ostrów Wielkopolski – PGE Vive Kielce
18:00: Miedź I Legnica – Azoty I Puławy

Sobota, 3 marca
16:00: Azoty Puławy – Ostrovia Ostrów Wielkopolski
18:00: Miedź I Legnica – PGE Vive Kielce

Niedziela, 4 marca
10:00: PGE Vive Kielce – Azoty I Puławy
12:00: Miedź I Legnica – PGE Vive Kielce.

fot. Azoty Puławy