Kolejna wygrana Perełek po nerwowym meczu w Elblągu

W 4. kolejce fazy finałowej rozgrywek PGNiG Superligi kobiet szczypiornistki MKS-u Perła Lublin pokonały na wyjeździe ekipę EKS-u Start Elbląg 22:20. Aktualne mistrzynie Polski dobrze rozpoczęły środowe starcie. W 13. minucie podopieczne Roberta Lisa prowadziły 4:2, ale już trzy minuty później gospodynie doprowadziły do remisu po pięć. Dobra seria “Perełek” pozwoliła w 24. minucie na zbudowanie trzybramkowej przewagi (8:5). Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 11:7 dla reprezentantek Lubelszczyzny. Po przerwie elblążanki zmniejszyły straty. W 41. minucie zawodniczki MKS-u Perła prowadziły już tylko różnicą jednej bramki (13:12). Dziesięć minut później, po skutecznym rzucie Mii Moldrup przyjezdne ponownie odskoczyły na trzy trafienia (19:16), jednak gospodynie doprowadziły do nerwowej końcówki, gdy w 56. minucie znów zbliżyły się na jedną bramkę (20:19). Wygraną ekipie z Lublina zapewniła Marta Gęga, która pół minuty przed końcem rzutem od słupka pokonała bramkarkę gospodyń ustalając wynik spotkania na 22:20. Najwięcej bramek dla zwyciężczyń rzuciła Aleksandra Rosiak, która zapisała na swoim koncie sześć trafień. W następnej kolejce zawodniczki MKS-u Perła Lublin zmierzą się już w czwartej w tym sezonie “świętej wojnie” z Metraco Zagłębiem Lublin. Początek tego starcia 23 kwietnia o godzinie 18 w lubelskiej hali Globus.

EKS Start Elbląg – MKS Perła Lublin 20:22 (7:11)

EKS Start: Pająk, Powaga – Waga 5, Świerczek 4, Trbović 4, Balsam 3, Świerżewska 2, Yashchuk 1, Gadzina 1, Kozimur, Wtulich, Jędrzejczyk, Choromańska.

MKS Perła: Gawlik – Rosiak 6, Gęga 5, Moldrup 4, Achruk 2, Nestsiaruk 2, Kowalska 2, Szarawaga 1, Matuszczyk, Stasiak, Nocuń.