Krakowiak wyraźnie słabszy od puławskich rezerw

Azoty II Puławy pewnie wygrały na wyjeździe z Krakowiakiem Szkoła Gortata Kraków (44:35). Puławscy II-ligowcy od 40. minuty mieli wysoką przewagę, którą utrzymali do końca zawodów.

Decydujący w pierwszej połowie fragment miał miejsce pomiędzy 18. a 22. minutą. Wcześniej puławianie przegrywali nawet 3:7 i wydawało się, że w hali w Zielonce pod Krakowem czeka ich dużo problemów. We wspomnianym fragmencie z wyniku 11:10 zrobiło się 11:15. W końcówce przyjezdni odskoczyli już na sześć bramek, co było solidną przewagą przed drugą odsłoną (21:15).

W drugiej połowie przez osiem minut trwała walka gol za gol. Wreszcie goście zdobyli cztery bramki bez żadnej odpowiedzi rywala, co dało prowadzenie 30:22. Gra tego dnia toczyła się w niezwykle wysokim tempie. Po przerwie padły aż 43 bramki. Podopieczni Piotra Pezdy i Ryszarda Antolaka (prowadzili zespół w zastępstwie Zbigniewa Markuszewskiego) od 40. minuty kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku i ostatecznie zwyciężyli 44:35.

W przyszły weekend azotowcy zagrają z Siódemką Mysłowice.

Krakowiak Szkoła Gortata Kraków – Azoty II Puławy 35:44 (15:21)

Azoty: Sętowski, Wiejak – Śliwiński 10, Mchawrab 7, Flont 6, Smaga 6, Bielawski 5, Kosiak 4, Przychodzeń 2, Pezda 2, Baranowski 1, Jedut 1.