Losy “świętej wojny” rozstrzygnęły się jeszcze przed przerwą

W hitowym starciu 20. kolejki PGNiG Superligi kobiet aktualne mistrzynie Polski, zespół MKS-u Perła Lublin podejmował obecnego lidera ligowej tabeli, zespół Metraco Zagłębia Lubin. Starcie odwiecznych rywali określane mianem “świętej wojny” zakończyło się wygraną lublinianek 28:23. Podopieczne Roberta Lisa od początku sobotniego starcia dominowały na parkiecie lubelskiej hali Globus, prowadząc w 8. minucie 5:0. Swoje pierwsze trafienie przyjezdne zanotowały dopiero w 9. minucie dzięki celnemu rzutowi Zuzanny Ważnej. W 14. minucie po skutecznej akcji Marty Gęgi miejscowe prowadziły już różnicą siedmiu bramek (9:2). Gospodynie sukcesywnie powiększały przewagę. Swoją cegiełkę do dorobku bramkowego dołożyła nawet kapitan lubelskiej drużyny Weronika Gawlik, która w 26. minucie znakomitym rzutem przez całe boisko przelobowała bramkarkę Zagłębia, doprowadzając do rezultatu 16:5 na korzyść ekipy z Lublina. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 17:6 dla MKS-u Perła. Po przerwie zawodniczki z Lubina zmniejszały straty. W 44. minucie przyjezdne przegrywały różnicą ośmiu bramek (21:13). Dziewięć minut później przewaga aktualnych mistrzyń Polski stopniała do sześciu trafień (25:19). Jednak jedenastobramkowa różnica wypracowana przez lublinianki przed przerwą okazała się nie do zniwelowania przez podopieczne Bożeny Karkut. Ostatecznie “Perełki” zwyciężyły 28:23. Najskuteczniejszą zawodniczką lubelskiej drużyny była w tym meczu Marta Gęga. Rozgrywająca zapisała na swoim koncie sześć trafień.

MKS Perła Lublin – Metraco Zagłębie Lubin 28:23 (17:6)

MKS Perła: Gawlik 1, Besen – Gęga 6, Moldrup 5, Nestsiaruk 5, Nocuń 4, Stasiak 3, Łabuda 2, Szarawaga 2, Kowalska, Matuszczyk, Królikowska, Rosiak, Achruk.

Metraco Zagłębie: Maliczkiewicz, Wąż – Górna 5, Belmas 5, Machado Mateli 3, Milojević 2, Piechnik 2, Buklarewicz 2, Wasiak 1, Rosińska 1, Ważna 1, Jochymek 1, Pielesz, Grzyb, Trawczyńska.