Minimalne zwycięstwo Padwy nad KSZO

Minimalne zwycięstwo Padwy nad KSZO

W 14. kolejce rozgrywek I ligi grupy C piłki ręcznej mężczyzn Padwa Zamość nie bez problemów ograła KSZO Odlewnię Ostrowiec Świętokrzyski 31:28. Spotkanie było bardzo wyrównane, jednak gospodarze zdołali przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Ekipa z Ostrowca Świętokrzyskiego prowadzona przez doświadczonego trenera Tomasza Strząbałę znanego z pracy w PGE VIVE Kielce do samego końca nie dawała za wygraną, co poskutkowało ledwie trzybramkowym zwycięstwem gospodarzy. – Za nami trudny mecz. W porównaniu do pierwszej rundy zespół z Ostrowca Świętokrzyskiego prezentuje się całkiem inaczej, można powiedzieć, że dużo pozytywniej. Zawodnicy, którzy wzmocnili tę drużynę, dodali jej jakości. Widać, że czas działa na ich korzyść i są coraz silniejsi. Jednak to my dopisaliśmy na swoje konto trzy punkty. W tym meczu było kilka momentów, w których wydawało się, że mamy to spotkanie pod kontrolą. Bodajże trzykrotnie odskakiwaliśmy przyjezdnym na trzy bramki, lecz zamiast grać konsekwentnie, to popełnialiśmy niewymuszone błędy. Trochę zabrakło koncentracji w obronie. Odezwał się nasz stary grzech. Uważaliśmy, że mecz jest wygrany i w pewnym momencie KSZO wyszło na prowadzenie. Na szczęście trzy punkty zostały w Zamościu. Nigdy nie wyróżniam poszczególnych zawodników, ponieważ zasługę przypisuję całemu zespołowi, ale warto zaznaczyć, że w naprawdę trudnym momencie na boisko wszedł Adrian Adamczuk i kilkoma zagraniami oraz bramkami spowodował, że z niekorzystnego wyniku wyszliśmy na prowadzenie – podsumowuje Marcin Czerwonka. 

NASTĘPNA KOLEJKA

W następnej kolejce zawodnicy MKS-u Padwa Zamość zmierzą się na wyjeździe z Azotami II Puławy.

MKS Padwa Zamość – KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski 31:28 (12:12)

MKS: Plaszczak, Proć – Puszkarski 6, Orlich 6, Skiba 5, Obydź 4,  Adamczuk 3, Szymański 3, Gałaszkiewicz 2, Sałach 1, S. Fugiel 1, Kłoda, T. Fugiel, Pomiankiewicz, Teterycz.

KSZO: Baran, Kijewski, Piątkowski – Jeżyna 8, Włoskiewicz 7, Cukierski 3, Kogutowicz 3, Mehdizadeh 3, Skuciński 2, Włodarski 1, Hubka 1, Chmielewski, Rusin, Granat, Pawlik.

Kary: 6 minut (Adrian Adamczuk, Jakub Kłoda, Bartosz Skiba) – 8 minut (Maciej Jeżyna, Bartosz Kogutowicz, Ali Mehdizadeh, Michał Włodarski).

fot. MKS Padwa Zamość