MKS AZS UMCS Lublin przed startem rozgrywek I ligi kobiet

MKS AZS UMCS Lublin przed startem rozgrywek I ligi kobiet

Do zmagań ligowych powracają zawodniczki MKS-u AZS UMCS Lublin. W związku z przełożeniem meczu 1. kolejki z MTS-em Kwidzyn, sezon 2019/2020 akademiczki rozpoczną od domowego spotkania z WKPR-em Wesoła Warszawa. O okresie przygotowawczym, zmianach kadrowych, a także bliższych i dalszych celach porozmawialiśmy z trenerem lublinianek Patrykiem Maliszewskim.

O oknie transferowym:

Patryk Maliszewski (trener MKS-u AZS UMCS Lublin): Pojawiły się dziewczyny z zespołu juniorek MKS-u Lublin, które bardzo fajnie pracują i będziemy mieli z nich pożytek. Przyszła ciekawa szczypiornistka z Kielc i bardzo dobrze wkomponowała się w zespół. Będziemy mieli nową zawodniczkę z Ukrainy. Widzieliśmy ją na treningach i uważam, że będzie takim zastrzykiem dobrej energii w tej drużynie. Również pozytywnie wpasowała się w zespół zawodniczka, która dołączyła do nas z Rzeszowa. Są to takie trzy-cztery wartościowe dziewczyny, które będą musiały wziąć na siebie ciężar grania. Wiadomo, że brakuje tych, które odeszły. Kariery zakończyły Agata Nazar i Karolina Gruszecka, która była naszą czołową bramkarką. Patrycja Szyszkowska i Angelika Wojdyło czekają na powrót do gry po kontuzjach. Osłabienia są znaczące, ale spróbujemy załatać te dziury młodzieżą, która ciężko, lecz wytrwale przepracowała okres przygotowawczy.

O okresie przygotowawczym:

Patryk Maliszewski: Plany były naprawdę bardzo poważne i przemyślane. Konsultowaliśmy je z wybitnymi trenerami. Miały to być przygotowania z prawdziwego zdarzenia. Natomiast wiadomo, jak to jest z zespołem akademickim. Ciężko zebrać dziewczyny na zajęcia przed rozpoczęciem roku akademickiego. Tak naprawdę nie przepracowaliśmy tego tak, jakbym sobie życzył, tylko ze względu na brak frekwencji. 

O pierwszym meczu (z WKPR Wesoła Warszawa):

Patryk Maliszewski: Szczęście w nieszczęściu, że sezon zaczynamy meczem u siebie i nie jedziemy do Kwidzyna, ze względu na problemy techniczne tamtejszej drużyny. Zaczniemy spotkaniem z WKPR- em Wesoła Warszawa u siebie. Nie wyobrażam sobie innego scenariusza niż zdobycie kompletu punktów. Po tym meczu czeka nas przerwa, także teraz skupiamy się tylko na najbliższym rywalu.

O celach:

Patryk Maliszewski: Stawiamy sobie rozsądne cele. Chcemy się zaaklimatyzować w pierwszej połowie naszej ligi. Dzięki turniejowi w Płocku rozeznaliśmy się mniej więcej na temat ligowych rywali. Będzie trudno o przysłowiowe pudło, ale będziemy chcieli “ugryźć” każdego z czołówki i zdobyć z nimi punkty. W trakcie sezonu okaże się, czy będziemy mieli takie możliwości.


LETNIE TRANSFERY MKS-U AZS UMCS LUBLIN:

Odeszły: Jagoda Lasek (Varsovia Warszawa), Karolina Gruszecka i Agata Nazar (koniec kariery), Dorota Pękalska

Przyszły: Agnieszka Mikocka (Korona Handball Kielce), Gabriela Warias (SPR Handball Rzeszów), Diana Vlasiuk


KADRA MKS-U AZS UMCS LUBLIN NA SEZON 2019/2020:

Bramkarki: Monika Nóżka, Elżbieta Żywot

Rozgrywające: Kinga Aleksandrowicz, Anna Bańka, Agnieszka Blaszka, Klaudia Kuc, Agnieszka Mikocka, Natalia Nosek, Anna Rossa, Aleksandra Szempruch, Gabriela Tomczyk, Diana Vlasiuk

Skrzydłowe: Karolina Dąbała, Julia Dziuba, Magdalena Markowicz, Katarzyna Suszek, Agnieszka Ziętek

Obrotowe: Aleksandra Olek, Gabriela Warias.