MKS zna drogę do finału

MKS zna drogę do finału

Weronika Gawlik po losowaniu ćwierćfinałów Challenge Cup mogła mieć minę podobną do tej na fotografii Roberta Romaniuka. MKS Perła Lublin trafił w tej fazie rozgrywek na Rincon Fertillidad Malaga i będzie wyraźnym faworytem dwumeczu. Jego pierwszy etap zaplanowano na 3 lub 4 marca w Lublinie.

Rincon Fertillidad Malaga debiutuje na poziomie europejskich pucharów. Póki co pierwszy występ na międzynarodowych parkietach może uznać za udany, jednak warto zwrócić uwagę na dwumecz w 1/8 finału. Tam Hiszpanki różnicą zaledwie jednego trafienia pokonały Żalgiris Kowno z pustyni handballu – Litwy. Za naszą północną granicą gospodynie zwyciężyły 28:24, a w Hiszpanii padł wynik 25:20, premiujący najbliższe przeciwniczki MKS-u Perła Lublin. W 3. rundzie obie ekipy trafiły na rywali z Macedonii. Lublinianki rozbiły ZRK Kumanowo 95:31, a Malaga wygrała 68:28 z Metalurgiem Skopje.

W półfinale na zwycięzcę tej pary czeka lepszy z dwójki Ardesen GSK (Turcja) – Kristiansand Handball Club (Szwecja). W 1/2 finału poprzeczka dla lublinianek pójdzie wyraźnie w górę, jednak wciąż to Kinga Achruk i spółka są faworytkami całych rozgrywek Challenge Cup.

Mecze ćwierćfinałowe zaplanowano na dwa pierwsze weekendy marca. Gospodarzem pierwszego pojedynku będzie MKS. Rywalizacja półfinałowa przewidziana jest na 9 lub 10 i 16 albo 17 kwietnia. Zwycięzca pary MKS – Rincon pierwsze spotkanie zagra na terenie rywala.

fot. Robert Romaniuk