Olimpia Biała Podlaska rozgromiła AZS AWF Warszawa na inaugurację sezonu

W 1. kolejce rozgrywek II ligi grupy III B piłki ręcznej szczypiorniści UKS-u Olimpia Biała Podlaska pokonali przed własną publicznością AZS AWF Warszawa 42:24. Młodzi gracze z województwa lubelskiego znakomicie rozpoczęli inauguracyjne spotkanie sezonu 2019/2020. W 6. minucie sobotniego starcia gospodarze prowadzili już 6:1. Bialczanie utrzymywali przewagę, jednak stołeczny zespół w 16. minucie zmniejszył jej rozmiary do dwóch bramek (11:9). Gospodarze ponownie odskoczyli i sześć minut później po celnym rzucie Jakuba Poloka różnica bramkowa wynosiła pięć bramek na korzyść miejscowych (15:10). W końcówce pierwszej połowy, od stanu 17:13 gracze Olimpii rzucili sześć bramek z rzędu doprowadzając do rezultatu 23:13. Goście zaliczyli trafienie jeszcze przed zakończeniem pierwszej połowy, która zakończyła się wynikiem 23:14. Podopieczni Marcina Stefańca znakomicie rozpoczęli drugą część spotkania. Po skutecznych rzutach Poloka, Jakuba Szyszko i Jakuba Grochowskiego gospodarze prowadzili w 36. minucie 28:14. Zawodnicy z Białej Podlaskiej kontrolowali przebieg meczu utrzymując kilkunastobramkową przewagę i wygrali ostatecznie 42:24. Najwięcej bramek dla zwycięzców rzucił Jakub Polok, który pokonał bramkarza rywali dziesięć razy. – Uważam, że nasza obrona funkcjonowała w tym meczu bardzo dobrze, jak również kontratak w pierwsze, drugie i trzecie tempo. Będziemy to egzekwować od chłopaków przez cały sezon i właśnie na tym będzie opierała się nasza gra, obrona plus kontratak. Zaprezentowaliśmy w tej konfrontacji duży spokój w ataku pozycyjnym. Pojawiały się błędy własne, ale było ich bardzo mało. To był klucz do odniesienia zwycięstwa. Myślę, że rzucone czterdzieści dwa trafienia na poziomie II-ligowym świadczą o dużej skuteczności i sporej przewadze nad rywalem. Natomiast dwadzieścia cztery stracone bramki to efekt dobrze funkcjonującej obrony i dużej skuteczności bramkarzy. Patrząc na wynik, nie ma się do czego przyczepić. Jednak szkoleniowo mam kilka rzeczy, które można by poprawić. Fajnie, że to kolejny mecz przygotowujący nas do Mistrzostw Polski Juniorów. Cieszymy się, że żaden z zawodników nie złapał kontuzji, bo zdrowie jest naszym priorytetem. Nie popadamy jednak w huraoptymizm. Zdajemy sobie sprawę, że zespół z Warszawy był nieco osłabiony. Na drugą rundę dojdą do nich nowi zawodnicy – podsumowuje trener Marcin Stefaniec.

W następnej kolejce UKS Olimpia Biała Podlaska będzie pauzowała. Natomiast AZS AWF Warszawa podejmie KS Szczypiorniaka Dąbrowa Białostocka (21 września, 17:00).

UKS Olimpia Biała Podlaska – AZS AWF Warszawa 42:24 (23:14)

UKS Olimpia: Niedzielski, Stroiński, Polak – Polok 10, Szyszko 7, Tarasiuk 5, Grochowski 4, Cielecki 4, G. Olichwiruk 4, Kobyliński 3, Jaszczuk 2, M. Olichwiruk 2, Fic 1, Michalczuk, Lewczuk, Winnicki.

KS AZS AWF: Podgórski – Komorowski 4, Zaręba 4, Bratkowski 3, Gowin 3, Rogowski 3, Guściora 2, Rutkowski 2, Lipski 1, Czarnecki 1, Salach 1, Prządka.

Kary: 6 minut (Daniel Kobyliński x2, Jakub Szyszko) – 10 minut (Jakub Rutkowski x2, Mikołaj Gowin, Tomasz Zaręba, Piotr Lipski).