Olimpia Biała Podlaska wicemistrzem Polski!

Młodzi szczypiorniści UKS Olimpii Biała Podlaska z doskonałej strony zaprezentowali się podczas Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych. Jakub Polok i spółka w 11-meczowych zmaganiach przegrali tylko dwukrotnie, za każdym razem – w tym w wielkim finale – ulegając Anilanie Łódź.

Olimpia Biała Podlaska dostąpiła zaszczytu organizowania turnieju o mistrzostwo Polski. W półfinale imprezy zawodnicy Marcina Stefańca mierzyli się z SMS Zagłębiem Lubin. Miedziowi wyszli zwycięsko z turnieju półfinałowego w Kielcach. Gospodarze, którzy dwa tygodnie wcześniej zajęli drugą lokatę w Łodzi, na początku grali dość nerwowo, pierwszego gola rzucając dopiero w 5. minucie. Po chwili drużyna z południa Polski odpowiedziała dwoma trafieniami i było to jej jedyne prowadzenie w meczu. Już po kwadransie olimpijczycy mieli w zapasie cztery bramki (8:4). Do przerwy miejscowi nadal w pełni kontrolowali przebieg spotkania i wygrywali 15:9.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Przyjezdni bardzo dobrze rozpoczęli drugą połowę i w 36. minucie za sprawą najskuteczniejszego w swoich szeregach Andrzeja Duszyńskiego (10 bramek) przegrywali tylko 13:16. Niesieni dopingiem bialczanie zaczęli grać na miarę swoich wysokich możliwości i już do końca meczu nie dali przeciwnikom zmniejszyć przewagi. Ta cały czas wynosiła minimum cztery oczka, a Olimpia triumfowała ostatecznie 34:27.

W finale imprezy drużyna znad Krzny zmierzyła się z Anilaną, która na turnieju półfinałowym okazała się lepsza o cztery gole (24:20). Tym razem początek nie zapowiadał złego dla gospodarzy scenariusza. Wynik meczu otworzył bowiem Jakub Polok, a po chwili ich prowadzenie zwiększył Marcin Michalczuk. Miejscowi kontrolowali zawody do 14. minuty, gdy wygrywali 7:5.

Od tego czasu, aż do początku drugiej połowy, na parkiecie dominowali łodzianie. W 17. minucie mieli w zanadrzu jednego gola, a 240 sekund później król strzelców turnieju finałowego i całych mistrzostw Polski trafił na 13:9. Po 30 minutach goście wygrywali w hali Szkoły Podstawowej nr 3 18:12. Co gorsza, druga odsłona rozpoczęła się od dwóch kolejnych bramek dla ekipy Marcina Matyjasika, co znacząco obniżyło szanse siódemki Stefańca na końcowy triumf. Olimpia nie zamierzała się jednak poddać i w 42. minucie zniwelowała już połowę strat (19:23). Podobnie jak w piątkowym półfinale, tyle że tym razem to bialczanie gonili wynik, strona uciekająca nie dała się dogonić. Anilana kontrolowała przebieg spotkania i zwyciężyła 35:30.

WYNIKI TURNIEJU FINAL FOUR O MISTRZOSTWO POLSKI JUNIORÓW MŁODSZYCH

Półfinały:

Anilana Łódź – PGE Vive Kielce 26:22 (12:13)

Olimpia Biała Podlaska – SMS Zagłębie Lubin 34:27 (15:9)
Olimpia: Stroiński, Niedzielski – Jaszczuk 8, Szyszko 8, G. Olichwiruk 5, Polok 4, M. Olichwiruk 3, Taasiuk 2, Winnicki 2, Lewczuk 1, Grochowski 1, Leszczuk, Fic, Kobyliński.

Mecz o 3. miejsce:

PGE Vive Kielce – SMS Zagłębie Lubin 29:17 (16:8)

Finał:

Olimpia Biała Podlaska – Anilana Łódź 30:35 (12:18)
Olimpia: Polak, Stroiński, Niedzielski – G. Olichwiruk 7, Szyszko 6, Polok 5, M. Olichwiruk 3, Jaszczuk 2, Michalczuk 2, Tarasiuk 2, Kobyliński 2, Fic 1, Cielecki, Grochowski, Winnicki.

NAGRODY INDYWIDUALNE

MVP – Gabriel Olichwiruk – UKS Olimpia Biała Podlaska
Najlepszy bramkarz – Miłosz Wałach – PGE Vive Kielce
Najlepszy strzelec – Piotr Jędraszczyk – UKS Anilana I Łódź

Siódemka turnieju 

Prawoskrzydłowy – Jakub Szyszko – UKS Olimpia Biała Podlaska
Prawy rozgrywający – Jakub Polok – UKS Olimpia Biała Podlaska
Środkowy Rozgrywający – Piotr Jędraszczyk – UKS Anilana I Łódź
Lewy rozgrywający – Andrzej Duszyński – MKS SMS Zagłębie I Lubin
Lewoskrzydłowy – Jan Matyjasik – UKS Anilana I Łódź
Obrotowy – Filip Zdziech – PGE Vive Kielce
Bramkarz – Eryk Pisarkiewicz – UKS Anilana I Łódź.

fot. Olimpia Biała Podlaska