Olimpia nie dała rady w Zwoleniu

Na mecz 7. kolejki II ligi grupy III A szczypiorniści UKS Olimpia Biała Podlaska pojechali do Zwolenia na spotkanie z miejscowym UMKS-em Orlęta. Młodzi zawodnicy z Białej Podlaskiej nie umieli postawić się wyżej notowanemu rywalowi i przegrali 32:42. Początek konfrontacji był wyrównany, ale z czasem to gospodarze zaczęli budować swoją przewagę. W końcówce pierwszej połowy zawodnicy Olimpii zaliczyli niemały przestój, bowiem nie potrafili oni pokonać bramkarza Adama Lubawego przez dziesięć minut tej części meczu. Szczypiorniści Orląt wykorzystali słabość przeciwników i schodzili na przerwę, prowadząc jedenastoma bramkami. Po przerwie spotkanie było wyrównane, a Orlęta utrzymywały bezpieczną różnicę bramkową, kończąc starcie z przewagą dziesięciu trafień. Prawdziwym katem młodych piłkarzy ręcznych z Lubelszczyzny był Patryk Kuchczyński. Były reprezentant Polski w samej pierwszej połowie zdobył jedenaście bramek. Po przerwie dołożył trzy trafienia i zakończył spotkanie z “czternastką” na koncie. Najskuteczniejszym zawodnikiem UKS Olimpii w spotkaniu w Zwoleniu był Jakub Polok. Rozgrywający pokonał bramkarzy gospodarzy dwanaście razy. – Liczyłem, że pierwsza połowa będzie wyrównana i w drugiej uda nam się powalczyć. Niestety, zagraliśmy słabo w obronie, oddając przy tym zbyt dużo niecelnych rzutów. Nie najlepiej wyglądała gra bramkarzy. Szkoda tego spotkania, ale nie poddajemy się i walczymy dalej – mówi Marcin Stefaniec.

UMKS Orlęta Zwoleń – UKS Olimpia Biała Podlaska 42:32 (25:14)

UMKS Orlęta: Kustra, Powszedniak, Lubawy – Kuchczyński 14, Mierzwiak 9, Marzęda 5, Konewka 4, Płaczkowski 4, Sieczkowski 3, Sikora 1, Włodarczyk 1, Szpak 1, Figura, Stachowicz, Chołuj, Samuś.

UKS Olimpia: Polak, Stroiński, Niedzielski – Polok 12, Szyszko 7, Jaszczuk 3, Cielecki 3, Grochowski 3, Fic 2, Tarasiuk 1, Kobyliński 1, Michalczuk, Winnicki.