Osłabiony AZS AWF Biała Podlaska przegrał w Kielcach

Osłabiony AZS AWF Biała Podlaska przegrał w Kielcach

Na tarczy wrócili z Kielc szczypiorniści AZS-u AWF Biała Podlaska. Akademicy z Białej Podlaskiej przegrali w wyjazdowym starciu z tamtejszym AZS-em UJK 28:31. Ekipa z Lubelszczyzny wystąpiła w tym meczu w osłabionym składzie i musiała sobie radzić bez dwóch podstawowych rozgrywających. O końcowej porażce zadecydowała także skuteczność kontrataków. Gracze z Białej Podlaskiej kilkukrotnie nie wykorzystali okazji do zdobycia bramki z kontry, co mogło odmienić losy tej konfrontacji. – Rozgrywaliśmy to spotkanie na bardzo trudnym terenie. Znajdujemy się w niełatwej sytuacji, bez dwóch zawodników rzucających z tyłu. To ogranicza nasze możliwości w rozgrywaniu, przez co takie mecze są wymagające. Dopóki nie zagramy w komplecie, to ciężko będzie nam pokazać pełnię możliwości. Chociaż porażka nie jest jakaś dotkliwa. Mamy trudności z nawiązaniem systematycznej gry. Trzeba kombinować, aby to wszystko mogło wyglądać normalnie. Było kilka takich sytuacji, które mogły spowodować, że bylibyśmy mocniej obecni w tym meczu. Mam na myśli niewykorzystane kontry, które gdybyśmy zamienili na bramki, to możliwe, że te zawody potoczyłyby się całkiem inaczej, jednak niestety tego zabrakło – ocenia Sławomir Bodasiński.

NASTĘPNA KOLEJKA 

W następnej kolejce AZS AWF Biała Podlaska zmierzy się na wyjeździe z MTS-em Chrzanów (29 lutego, 18:00).

AZS UJK Kielce – AZS AWF Biała Podlaska 31:28 (17:15)

AZS UJK: Drozd, Jastrząb, Pyrka – Gasin 11, Goliszewski 9, Boszczyk 3, Bulski 2, Stępnik 2, Siedlarz 2, Falasa 1, Curyło 1, Bernacki, Wacek, Szafarczyk, Sornat.

AZS AWF: Adamiuk, Kozłowski, Ostrowski – Niedzielenko 8, Stefaniec 6, Urbaniak 3, Mazur 3, Kozycz 3, Maksymczuk 2, Ziółkowski 1, Nowicki 1, Kandora 1, Darafeyeu.

Kary: 2 minuty (Jakub Bulski) – 2 minuty (Łukasz Kandora).

fot. MKS Padwa Zamość (archiwum)