Padwa lepsza od akademików ze stolicy

Trzynaste ligowe zwycięstwo w sezonie 2019/2020 odnieśli szczypiorniści MKS-u Padwa Zamość. W 16. kolejce rozgrywek I ligi grupy C piłki ręcznej mężczyzn podopieczni Marcina Czerwonki pokonali przed własną publicznością AZS UW Warszawa 26:21. – Na pewno obrona też była kluczowa w odniesieniu tego zwycięstwa, bo nie rzuciliśmy zbyt wielu bramek. Jednak nie pokazaliśmy w tym starciu jakiegoś wybitnego poziomu gry. Uważam, że stać nas na dużo więcej i przy odpowiedniej koncentracji na przestrzeni całego meczu, przeciwnik mógł zapisać na swoim koncie jeszcze mniej trafień. W tym pojedynku boleliśmy nad naszą skutecznością. Oddaliśmy wiele nieskutecznych rzutów z czystych pozycji. Drużyna z Warszawy przyjechała na to spotkanie osłabiona. W ich szeregach zabrakło Pawła Kwiatkowskiego, takiego reżysera gry stołecznej ekipy i podstawowego lewoskrzydłowego. Mimo tych absencji rywale postawili nam naprawdę trudne warunki. Wynik nie oddaje w pełni tego, co działo się na boisku. Był taki moment, w którym wydawało się, że nasza przewaga jest bezpieczna. Niby kontrolowaliśmy grę, jednak po nieskutecznych rzutach z siedmiu bramek różnicy zrobiło się cztery i dopiero interwencja Patryka Plaszczaka w sytuacji sam na sam pozwoliła nam uspokoić zapędy rywali. Dowieźliśmy przewagę do końca i zdobyliśmy trzy punkty. Kontrolowaliśmy tę konfrontację, aczkolwiek przydarzyły nam się momenty kryzysowe, które mogły się inaczej  potoczyć – podsumowuje Marcin Czerwonka.

W następnej kolejce MKS Padwa Zamość podejmie AZS UJK Kielce (14 marca, 18:00).

MKS Padwa Zamość – AZS UW Warszawa 26:21 (13:7)

MKS Padwa: Plaszczak – Szymański 6, Puszkarski 6, Orlich 5, Obydź 3, Sałach 2, S. Fugiel 2, Pomiankiewicz 1, Adamczuk 1, Gałaszkiewicz, Kłoda, Skiba.

AZS UW: Nasiadko, Ner – Zawadzki 5, Przybysz 4, Szpejna 4, Niemiec 3, Kuc 1, Praski 1, Flisiak 1, Nowakowski 1, K. Kwiatkowski 1, Bulej, Urbański.

Kary: 14 minut (Tomasz Sałach, Adrian Adamczuk, Piotr Gałaszkiewicz, Łukasz Szymański, Szymon Fugiel, Radosław Pomiankiewicz, Bartosz Skiba) – 14 minut (Tomasz Bulej x3, Miłosz Zawadzki, Mateusz Niemiec, Wiktor Urbański, Sławomir Kuc).
Czerwone kartki: Adrian Adamczuk 39′ – Tomasz Bulej 39′