Padwa stawiła czoła liderowi! O wygranej rywali przesądziły rzuty karne

W 19. kolejce rozgrywek I ligi grupy C piłki ręcznej mężczyzn szczypiorniści MKS-u Padwa Zamość mierzyli się we własnej hali z liderem tabeli, ekipą SPR-u PWSZ Tarnów. Spotkanie miało bardzo dramatyczny przebieg. Po pierwszej połowie przyjezdni prowadzili różnicą czterech bramek (15:11). W drugiej części meczu ekipa z Małopolski miała nawet przewagę pięciu trafień (19:14), jednak gracze Padwy odrobili straty. W końcówce szansę na bramkę dającą zwycięstwo miał Łukasz Szymański, ale jego rzut obronił Dawid Ciochoń. Ostatecznie regulaminowe sześćdziesiąt minut zakończyło się remisem (24:24). W rzutach karnych lepsi okazali się zawodnicy z Tarnowa, którzy triumfowali w konkursie “siódemek” 5:4. Najskuteczniejszym zawodnikiem Padwy w tym spotkaniu był Szymon Fugiel. 26-latek pokonał bramkarzy rywali jedenaście razy. – Cieszy punkt zdobyty w starciu z liderem, który na pewno był zmotywowany, bo w kontekście awansu nie mógł sobie pozwolić na stratę punktów. Górna część tabeli spłaszczyła się, a różnica między ekipami z Tarnowa i Przemyśla jest niewielka. Także to oczko tym bardziej cieszy. Z jednej strony możemy czuć pewien niedosyt, ale gdy weźmiemy pod uwagę przebieg meczu i to, że w drugiej połowie rywale prowadzili różnicą pięciu bramek, całkiem zmienia to obraz wydarzeń. Pokazaliśmy po raz kolejny, że walczymy do końca. Potrafiliśmy wyjść z kryzysowej sytuacji. Skończyło się rzutami karnymi i to zawsze jest loteria. Jestem dumny z postawy zespołu, mimo iż trzeba przyznać, że kilka elementów, w tym przede wszystkim skuteczność szwankowało. Ten wynik mógł wyglądać całkiem inaczej nawet po pierwszej połowie. To tylko dobitnie pokazuje jaki potencjał drzemie w tym zespole i będziemy pracować, aby go rozwijać – komentuje Marcin Czerwonka.

MKS Padwa Zamość – SPR PWSZ Tarnów 24:24 (11:15) rzuty karne: 4:5

MKS Padwa: Drabik, Bąk, Wnuk – S. Fugiel 11, T. Fugiel 7, Szymański 2, Puszkarski 2, Sałach 1, Teterycz 1, Adamczuk, Misalski, Bigos, Gałaszkiewicz, Pomiankiewicz.

SPR PWSZ: Ciochoń, Barnaś – Sanek 6, Szatko 5, Jewuła 4, Mogielnicki 2, Wajda 2, Ćwięka 2, Kowalik 1, Niemiec 1, Lazarowicz 1, Pawłowski.