Pękła pięćdziesiątka! UKS Olimpia Biała Podlaska rozgromił Bestios Białystok

Trzecie zwycięstwo w grupie III niemistrzowskiej rozgrywek II ligi piłki ręcznej mężczyzn odnieśli szczypiorniści UKS-u Olimpia Biała Podlaska. W zaległym spotkaniu 4. kolejki podopieczni Marcina Stefańca wygrali z Bestios Białystok 51:29. W mecz lepiej weszli przyjezdni, którzy w 2. minucie prowadzili 3:1. Jednak dobra seria gospodarzy dała im w 6. minucie trzybramkową przewagę (6:3). Z czasem zawodnicy z Białej Podlaskiej zaczęli dominować na parkiecie. W 14. minucie różnica bramkowa wynosiła już dziesięć trafień na korzyść miejscowych (14:4). Kolejna świetna seria dała graczom Olimpii prowadzenie 24:6 w 26. minucie. Pierwsza połowa zakończyła się rezultatem 26:9 na korzyść reprezentantów Lubelszczyzny. Po przerwie gospodarze utrzymali wysoką skuteczność i kontrolowali przebieg spotkania. Ostatecznie szósta drużyna tegorocznych Mistrzostw Polski Juniorów pokonała ekipę z Podlasia 51:29. Najwięcej bramek dla zwycięzców rzucił Jakub Szyszko. Rozgrywający zapisał na swoim koncie trzynaście trafień. – Tak naprawdę to był mecz bez historii. Od pierwszej do ostatniej minuty spotkania pokazaliśmy, kto był lepszy. Moi podopieczni dobrze bronili, co pozwalało na wyprowadzanie szybkich kontrataków. Przez całe spotkanie kontrolowaliśmy wynik, konsekwentnie powiększając prowadzenie. Na początku drugiej połowy przydarzyła nam się chwila nieuwagi wynikająca pewnie z lekkiej dekoncentracji, ale przerwaliśmy to i ostatecznie zwyciężyliśmy trzeci ligowy mecz z rzędu – komentuje trener Marcin Stefaniec.

UKS Olimpia Biała Podlaska – Bestios Białystok 51:29 (26:9)

UKS Olimpia: Stroiński 1, Niedzielski 1 – Szyszko 13, Polok 9, Kobyliński 8, Jaszczuk 4, Tarasiuk 3, Grochowski 3, M. Olichwiruk 3, G. Olichwiruk 2, Cielecki 2, Leszczuk 1, Winnicki 1, Fic, Michalczuk.

Bestios: Beczko, Dyśko – Puchalski 11, Kalinowski 8, Stec 3, Konopko 3, Kowalczuk 2, Gawza 1, Jabłoński 1, Jaskurzyński, Szczepański.