Perełki rozgromiły Energę AZS Koszalin

W meczu na szczycie 14. kolejki PGNiG Superligi kobiet piłkarki ręczne MKS-u Perła Lublin pokonały na wyjeździe ekipę Energi AZS Koszalin 30:16. Lublinianki w tym spotkaniu musiały sobie radzić bez Kingi Achruk, Ewy Urtnowskiej, Anety Łabudy, Sylwii Matuszczyk i Aleksandry Rosiak. Mimo tego po dwunastu minutach gry mistrzynie Polski prowadziły 6:1. Dobrą dyspozycję przyjezdne utrzymały w kolejnym fragmencie spotkania. W 23. minucie różnica bramkowa wynosiła już osiem trafień na korzyść podopiecznych Roberta Lisa (11:3). Na przerwę reprezentantki Koziego Grodu schodziły prowadząc 14:7. Po zmianie stron zawodniczki MKS-u Perła kontrolowały przebieg spotkania, powiększając przewagę nad gospodyniami, która siedem minut przed końcem meczu wynosiła nawet piętnaście bramek (28:13). Ostatecznie lubelskie zawodniczki zwyciężyły 30:16. Ta wygrana dała zespołowi z Lublina awans na drugie miejsce w ligowej tabeli zajmowane dotychczas przez Energę AZS. Najlepszą strzelczynią ekipy z Lubelszczyzny w tym starciu była Marta Gęga. Rozgrywająca zapisała na swoim koncie osiem trafień.

Energa AZS Koszalin – MKS Perła Lublin 16:30 (7:14)

Energa AZS: Prudzienica, Sach – Urbaniak 5, Smbatian 4, Mazurek 2, Michałów 2, Volovnyk 2, Nowicka 1, Han, Budnicka, Kaczanowska, Striukowa, Rycharska, Borysławska, Tomczyk.

MKS Perła: Gawlik, Besen – Gęga 8, Stasiak 6, Królikowska 5, Szarawaga 3, Moldrup 3, Kowalska 2, Nestsiaruk 2, Nocuń 1.