Perełki wygrały w Kraśniku z KPR-em Jelenia Góra

Wyjątkowo nie hala Globus, a obiekt Szkoły Podstawowej nr 2 w Kraśniku był miejscem rywalizacji szczypiornistek MKS-u Perła Lublin i KPR-u Jelenia Góra, które mierzyły się w spotkaniu rozgrywanym w ramach 21. kolejki PGNiG Superligi kobiet. Zmiana miejsca nie przeszkodziła lubliniankom w odniesieniu kolejnego ligowego zwycięstwa. Podopieczne Roberta Lisa pokonały rywalki z Jeleniej Góry 32:23. Mistrzynie Polski rozpoczęły spotkanie od prowadzenia 3:0, jednak przeciwniczki z Dolnego Śląska błyskawicznie odrobiły straty doprowadzając do remisu po trzy. W 13. minucie, po celnych rzutach Patrycji Królikowskiej i Agnieszki Kowalskiej lublinianki odskoczyły na dwie bramki (6:4). Pięć minut później przewaga gospodyń wzrosła do trzech trafień (9:6). W kolejnym fragmencie spotkania trzy bramki z rzędu dały “Perełkom” prowadzenie 12:7, przyjezdne odpowiedziały identyczną serią, zmniejszając różnicę do dwóch bramek (12:10). Jednak szczypiornistki z Lublina ponownie popisały się skuteczną grą, doprowadzając w 29. minucie do rezultatu 15:10. Finalnie pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 16:11 na korzyść MKS-u Perła. Na początku drugiej części meczu reprezentantki Lubelszczyzny powiększyły swoją przewagę do ośmiu trafień (20:12). W 45. minucie szczypiornistki KPR-u zmniejszyły straty do pięciu bramek (21:16), ale sześć minut później lublinianki ponownie odskoczyły i wyszły na powadzenie 26:17. Ostatecznie spotkanie zakończyło się rezultatem 32:23 na korzyść aktualnego wicelidera tabeli PGNiG Superligi kobiet. Najwięcej bramek dla zwyciężczyń rzuciła Aleksandra Rosiak. Rozgrywająca zapisała na swoim koncie osiem bramek. Triumf nad ekipą z Jeleniej Góry to dla “Perełek” jedenaste ligowe zwycięstwo z rzędu.

MKS Perła Lublin – KPR Jelenia Góra 32:23 (16:11)

MKS Perła: Januchta, Besen – Rosiak 8, Achruk 6, Urtnowska 4, Królikowska 3, Kowalska 3, Gęga 2, Nestsiaruk 2, Nocuń 1, Stasiak 1, Matuszczyk 1, Łabuda 1, Szarawaga, Moldrup.

KPR: Szczurek, Filończuk – Kobzar 5, Bielecka 3, Tomczyk 3, Najdek 3, Załoga 3, Kanicka 2, Skowrońska 2, Oreszczuk 1, Żukowska 1, Świerżewska.