Perełki wykonały kolejny krok w kierunku mistrzowskiego tytułu

W 2. kolejce fazy finałowej rozgrywek PGNiG Superligi kobiet doszło do starcia aktualnych mistrzyń Polski, MKS-u Perła Lublin z szóstą ekipą poprzedniego sezonu, SPR-em Pogoń Szczecin. Starcie w hali Globus na swoją korzyść rozstrzygnęły gospodynie zwyciężając 27:20. Początek spotkania nie był najlepszy dla podopiecznych Roberta Lisa. W 8. minucie trafienie Darii Zawistowskiej dało Pogoni prowadzenie 4:2. Jednak miejscowe błyskawicznie doprowadziły do remisu, a spotkanie wyrównało się. Kluczowy dla przebiegu meczu był fragment między 19., a 25. minutą, kiedy to “Perełki” rzuciły cztery bramki z rzędu i ze stanu 9:9 zrobiło się 13:9 dla reprezentantek Lubelszczyzny. Po pierwszej połowie na tablicy wyników widniał rezultat 16:11 na korzyść MKS-u Perła. Na początku drugiej części meczu zespół z Lublina powiększał swoją przewagę, która po celnym rzucie Marty Gęgi z 40. minuty wynosiła już siedem trafień (20:13). Gospodynie utrzymały to prowadzenie do końca spotkania i wygrały ostatecznie 27:20. Najwięcej bramek dla zwycięskiej ekipy rzuciły Kinga Achruk, Joanna Szarawaga i Aleksandra Rosiak. Wszystkie trzy zawodniczki zapisały na swoim koncie po pięć trafień. Teraz szczypiornistki MKS-u Perła Lublin czeka wyjazdowe spotkanie z KPR-em Gminy Kobierzyce. Początek tego starcia w sobotę 13 kwietnia o godzinie 17.

MKS Perła Lublin – SPR Pogoń Szczecin 27:20 (16:11)

MKS Perła: Gawlik, Besen – Achruk 5, Szarawaga 5, Rosiak 5, Królikowska 3, Gęga 3, Kowalska 2, Moldrup 2, Stasiak 2, Matuszczyk, Nestsiaruk, Nocuń.

SPR Pogoń: Krupa, Wawrzynkowska, Pruenster – Bozović 6, Cebula 5, Agbaba 3, Kochaniak 2, Blazević 1, Zawistowska 1, Janas 1, Urbańska 1, Dezić, Szynkaruk, Wołoszyk, Płomińska.