Pokiereszowane Azoty wygrywają w Kaliszu

Tak dobrego wyniku na trudnym terenie w Kaliszu od Azotów Puławy ciężko byłoby oczekiwać nawet w pełnym składzie. Tymczasem podopieczni Daniela Waszkiewicza, grając bez dziewięciu graczy, wygrali w Wielkopolsce niezwykle spokojnie, 28:18.

Przed spotkaniem fani klubu z Puław byli niezwykle zmartwieni. Ze składu drużyny Daniela Waszkiewicza wypadł Nikola Prce. Na szczęście niezbyt poważna okazała się kontuzja Patryka Kuchczyńskiego, który z grymasem bólu opuścił boisko w meczu przeciwko Chrobremu Głogów. To właśnie Chińczyk otworzył puławskie konto w środowych zawodach. Początek nie zwiastował niczego dobrego, bo do 9. minuty gol 35-latka był jedynym dla AzotówEnerga MKS prowadziła wówczas 3:1. Już po kwadransie było za to 6:3 dla brązowych medalistów mistrzostw Polski. Wyrównana walka trwała do 23. minuty (6:8). Trzy bramki z rzędu pozwoliły gościom odskoczyć na pięć trafień. Do przerwy było za to już 13:7. Przed zmianą stron aż cztery razy na listę strzelców wpisał się Robert Orzechowski.

W drugiej odsłonie azotowcy chcieli trzymać na dystans beniaminka PGNiG Superligi. To w pełni udało się zrealizować. W 33. minucie zrobiło się już 17:9. Pod koniec trzeciego kwadransa niebiesko-biało-czerwoni mieli w zapasie 10 trafień i taką też różnicą (28:18) ograli niżej notowanego przeciwnika. Wynik środowego spotkania nie powalał, jeśli chodzi o liczbę zdobytych bramek. Warto w tym miejscu zwrócić uwagę na liczby rzutów karnych po obu stronach. MKS wykorzystał dwa z siedmiu, zaś Azoty trafiały z siedmiu metrów dwukrotnie w sześciu próbach.

W półfinale Pucharu Polski oprócz Azotów znalazły się PGE Vive KielceGwardia Opole Górnik Zabrze. Dwumecze zaplanowano na 28 marca i 11 kwietnia.

Energa MKS Kalisz – Azoty Puławy 18:28 (7:13)

Azoty: Bogdanow, Koszowy – Podsiadło 7, Orzechowski 6, Jurecki 4, Ostrouszko 4, Kuchczyński 2, Gumiński 2, Adamczuk 1, Grzelak 1, Kasprzak 1, Kosiak, Jarosiewicz, Flont.