Połowiczny sukces drużyn z Lubelszczyzny w turnieju Mistrzostw Polski Juniorów

W ostatni weekend w Gdańsku został rozegrany turniej 1/4 finału Mistrzostw Polski Juniorów. Do rywalizacji obok dwóch drużyn Energi Wybrzeża Gdańsk stanęły dwie ekipy z Lubelszczyzny: UKS Olimpia Biała Podlaska i Azoty Puławy. Już pierwszy dzień rywalizacji przyniósł pojedynek pomiędzy zespołami z regionu. Górą ze swoistych derbów wyszli podopieczni Piotra Dropka, dopisując na swoje konto trzy punkty. W drugim spotkaniu Wybrzeże III pokonało po rzutach karnych Wybrzeże IV. Drugi dzień zmagań rozpoczął się od pierwszego turniejowego zwycięstwa Olimpii, która pokonała Wybrzeże Gdańsk III. Z kolei Azoty Puławy po rzutach karnych musiały uznać wyższość drugiej z gdańskich drużyn. Trzeci dzień miał zadecydować o układzie tabeli. Wojnę nerwów najlepiej zniósł zespół prowadzony przez Marcina Stefańca, którzy dzięki pokonaniu gospodarzy awansował do Final Four Mistrzostw Polski Juniorów. Ta sztuka nie udała się puławianom, którzy przegrali ostatni mecz i ostatecznie zajęli w turnieju trzecie, nie dające promocji miejsce. Najlepszym zawodnikiem całych zawodów wybrano rozgrywającego Olimpii Jakuba Poloka. O złoto szczypiorniści z Białej Podlaskiej powalczą za dwa tygodnie z Energą Wybrzeżem III Gdańsk, UKS-em Anilaną Łódź i PGE Vive Kielce

KOMENTARZE TRENERÓW

Marcin Stefaniec: – Tego turnieju nie rozpoczęliśmy zbyt dobrze, bo od porażki z Azotami Puławy. Popełnialiśmy błędy, w nasze poczynania wkradła się nieskuteczność i trochę zagubiliśmy się w tym spotkaniu. Jeżeli chodzi o pozostałe mecze, to były one rozgrywane pod nasze dyktando. Zagraliśmy solidną piłkę ręczną, narzuciliśmy rywalom swój styl gry i to zaprocentowało pierwszym miejscem i awansem. W następnym etapie czekają na nas najlepsze drużyny w Polsce. Będziemy przygotowywać się tak, jak do każdych innych rozgrywek. W Final Four o sukcesie będą decydowały niuanse, a my jedziemy walczyć o mistrzostwo Polski.

Piotr Dropek: Zagraliśmy trzy dobre mecze. W pierwszym z nich z Olimpią Biała Podlaska odnieśliśmy zwycięstwo. To było spotkanie zagrane przez nas na wysokim poziomie w każdej z formacji. W drugim meczu z Wybrzeżem Gdańsk IV , które również stało na wysokim poziomie mieliśmy swoje szanse. Dwa razy była okazja, aby zakończyć te zawody w regulaminowym czasie. Niestety, najpierw prowadząc czterema bramkami w 40. minucie, zagraliśmy troszeczkę statycznie, a w nasze poczynania wkradły się błędy, które wykorzystali rywale. Trzy minuty przed końcem meczu prowadziliśmy dwoma trafieniami, doprowadziliśmy do pozycji rzutowej, której nasz zawodnik nie zamienił na bramkę. Do tego doszła niepotrzebna kara dwóch minut. Przeciwnicy preferowali agresywny styl gry, który utrudniał budowanie akcji i zagrażał kontrami. Właśnie na taką kontrę nadzialiśmy się siedem sekund przed końcem i rywale wyrównali. W konkursie “siódemek” nie dopisało nam szczęście. Dominik Antoniak nie trafił ostatniego karnego i przegraliśmy. W niedzielnym pojedynku z Wybrzeżem Gdańsk III mieliśmy wszystko w swoich rękach. Jakikolwiek zdobyty punkt gwarantował nam wejście do Final Four. Wkradło się jednak wiele przeciążeń. Wypadł Kamil Konieczny, który grał doskonale, jednak naciągnął pachwinę. Z przyczyn niezależnych nie zagrał też Jędrzej Batyra, zatem można powiedzieć, że nie mogło wystąpić dwóch zawodników z pierwszej siódemki. Wymusiło to pewne roszady w ustawieniu. Jeszcze do 45. minuty, wynik był sprawą otwartą. Mieliśmy swoje sytuacje, lecz nie potrafiliśmy ulokować piłki w bramce, natomiast naszym rywalom udawało się to. Próbowaliśmy zniwelować straty, ale presja czasu powodowała przyspieszenie gry i niedokładności. Rozegraliśmy niezły turniej, aczkolwiek szkoda drugiego meczu, który był w naszym zasięgu. Mieliśmy szansę, aby awansować, jednak nie udało się.

WYNIKU TURNIEJU 1/4 FINAŁU MISTRZOSTW POLSKI JUNIORÓW W GDAŃSKU:

Piątek

UKS Olimpia Biała Podlaska – Azoty Puławy 20:24 (8:13)

Energa Wybrzeże Gdańsk IV – Energa Wybrzeże Gdańsk III 33:33 (15:16) rzuty karne: 2:4

Sobota

Energa Wybrzeże Gdańsk III – UKS Olimpia Biała Podlaska 27:33 (13:16)

Energa Wybrzeże Gdańsk IV – Azoty Puławy 31:31 (12:14) rzuty karne: 5:4

Niedziela

Azoty Puławy – Energa Wybrzeże Gdańsk III 18:22 (11:10)

Energa Wybrzeże Gdańsk IV – UKS Olimpia Biała Podlaska 23:30 (12:17)


KLASYFIKACJA KOŃCOWA TURNIEJU 1/4 FINAŁU MISTRZOSTW POLSKI JUNIORÓW W GDAŃSKU:

1. UKS Olimpia Biała Podlaska
2. Energa Wybrzeże Gdańsk III
3. Azoty Puławy
4. Energa Wybrzeże Gdańsk IV


SKŁADY UKS-U OLIMPIA BIAŁA PODLASKA I AZOTÓW PUŁAWY NA TURNIEJU W GDAŃSKU:

UKS Olimpia: Hubert Niedzielski, Jakub Stroiński – Jakub Jaszczuk, Dawid Fic, Piotr Cielecki, Artur Konieczny, Jakub Polok, Marcin Michalczuk, Gabriel Olichwiruk, Michał Olichwiruk, Jakub Szyszko, Patryk Lewczuk, Jakub Tarasiuk, Jakub Grochowski, Kacper Winnicki, Daniel Kobyliński.

Azoty: Wojciech Borucki, Dominik Janicki, Franciszek Stachowiak – Miłosz Jeżyna, Kamil Konieczny, Krzysztof Janicki, Hubert Kamiński, Michał Czerwiński, Kuba Malinowski, Miłosz Napora, Dominik Szewczyk, Dominik Antoniak, Rafał Capała, Jędrzej Batyra, Krystian Figura, Kacper Wiącek.

fot. UKS Olimpia Biała Podlaska (archiwum)

0 0 votes
Article Rating