Rezerwy Azotów poległy w Ciechanowie

W 6. kolejce rozgrywek grupy C I ligi piłkarzy ręcznych szczypiorniści Azotów Puławy przegrali na wyjeździe z SCKS Jurandem Ciechanów 18:34. Gospodarze dobrze rozpoczęli to spotkanie i w 13. minucie po skutecznym rzucie Jakuba Tokarskiego prowadzili 7:3. W kolejnym fragmencie miejscowi powiększyli przewagę do sześciu bramek (11:5). W 25. minucie po bramce Dominika Szewczyka na tablicy wyników widniał rezultat 12:8. Na przerwę Jurand schodził, prowadząc 15:10. Kluczowy dla końcowych rozstrzygnięć był początek drugiej połowy. Od stanu 16:11 ekipa z Ciechanowa zanotowała serię ośmiu bramek i w 45. minucie prowadziła 24:11. W ostatnim kwadransie mazowiecka drużyna jeszcze powiększyła przewagę i ostatecznie zwyciężyła 34:18. Najskuteczniejszym zawodnikiem puławskiego zespołu w tym meczu był Dominik Szewczyk, który zapisał na swoim koncie sześć trafień. – Pojechaliśmy do Ciechanowa w dwunastoosobowym składzie, w którym znalazło się trzech 15-letnich zawodników. Mamy trochę problemów zdrowotnych, a ponadto kilku graczy jest już w pierwszym zespole. W pierwszej połowie próbowaliśmy nawiązać równorzędną walkę z przeciwnikiem, jednak na początku drugiej części czerwoną kartkę dostał Dominik Antoniak, co znacznie uszczupliło nasze możliwości dotyczące zmian. Po przerwie musieliśmy bardzo mocno improwizować. Jak to młode zespoły mają w naturze, w pewnym momencie trochę się pogubiliśmy i nie utrzymaliśmy dyscypliny taktycznej, a gospodarze wyprowadzali szybkie ataki i zbudowali dużą przewagę. Próbowaliśmy różnych manewrów i ustawień, ale to nie przyniosło spodziewanego efektu – podsumowuje trener Azotów II Puławy Piotr Dropek.

W następnej kolejce SCKS Jurand Ciechanów zagra na wyjeździe z KS Uniwersytetem Radom. Natomiast Azoty II Puławy będą pauzować. Wcześniej puławianie rozegrają zaległy mecz 3. kolejki z KPR-em Legionowo (7 listopada, 16:00).

SCKS Jurand Ciechanów – Azoty II Puławy 34:18 (15:10)

SCKS Jurand: Skowroński – Dębiec 8, Marc. Smolarek 5, Mari. Smolarek 4, Smoliński 4, Olszewski 3, Kondracki 3, Dobrzyniecki 3, Tokarski 2, Rutkowski 1, Kurkowski 1, Kosik.

Azoty: Wiejak, Stachowiak – Szewczyk 6, Batyra 4, Sekuła 3, Antoniak 2, Przychodzeń 1, Abramowicz 1, Włudarczyk 1, Głos, Baranowski.

Kary: 14 minut (Patryk Dębiec x2, Sebastian Dobrzyniecki x2, Andrzej Kosik x2, Jakub Tokarski) – 14 minut (Dominik Antoniak x3, Kacper Baranowski, Dominik Szewczyk, Szymon Sekuła, Wojciech Włudarczyk).
Czerwona kartka: Dominik Antoniak 34′