Strzelanina na Globusie

Zaledwie 530 widzów oglądało 17. w sezonie zwycięstwo MKS-u Perła Lublin w PGNiG Superlidze. Zespół z Koziego Grodu zrobił kolejny krok do mistrzostwa Polski, pokonując UKS PCM Kościerzyna aż 46:25.

MKS Perła Lublin rozpoczął mecz z dużym animuszem. Po golu Marty Gęgi szybką odpowiedzią popisała się Patrycja Wójcik, jednak już w 8. minucie ekipa Roberta Lisa prowadziła 8:1, a w 12. – 12:2. Niedościgniona w kontratakach była Dagmara Nocuń, uznana ostatecznie MVP spotkania. Nim poniedziałkowy pojedynek się zaczął, tak naprawdę się już skończył. UKS PCM Kościerzyna na parkiecie pojawił się po jak najniższy wymiar kary, a ten wcale nie zamierzał być niski. Do przerwy kościerzynianki traciły już 15 goli (27:12).

Po zmianie stron spotkanie straciło na tempie, a dodatkowo sędziowie aż siedmiokrotnie odsyłali zawodniczki na ławki kar. W 37. minucie MKS wygrywał 33:14 i wydawało się, że spokojnie przekroczy barierę 50 trafień. Tak się nie stało, ponieważ kolejne fragmenty meczu były już wyrównane. Gospodynie zwyciężyły ostatecznie 46:25. W poniedziałek powrót do gry zaliczyła Kinga Achruk, jednak egzekwowała tylko rzuty karne. Trzykrotnie trafiła, a w czwartej próbie pomyliła się.

17 lutego o godzinie 18:00 MKS zagra u siebie z Energą AZS Koszalin.

MKS Perła Lublin – UKS PCM Kościerzyna 46:25 (27:12)

MKS: Besen, Januchta – Nocuń 12, Rola 6, Mihdaliova 6, Skrzyniarz 6, Drabik 4, Gęga 3, Nestsiaruk 3, Achruk 3, Repelewska 2, Matuszczyk 1.