Szczypiorniści Azotów rozpoczęli sezon od pewnego zwycięstwa w Tarnowie

Szczypiorniści Azotów Puławy mocnym akcentem rozpoczęli rywalizację w sezonie 2020/2021 rozgrywek PGNiG Superligi. Podopieczni Larsa Walthera pokonali w wyjazdowym starciu Grupę Azoty SPR Tarnów 33:20. Początek konfrontacji w tarnowskiej Arenie Jaskółka był dosyć wyrównany. Co prawda puławianie wyszli na prowadzenie 3:1, ale gospodarze szybko zniwelowali te straty. Od stanu 6:6 reprezentanci Lubelszczyzny rzucili trzy bramki z rzędu i odskoczyli rywalom. W kolejnych akcjach niebiesko-biało-czerwoni powiększali swoją przewagę. W 26. minucie po celnym rzucie Aleksandra Bachko różnica wzrosła do pięciu bramek (13:8). Po pierwszej połowie Azoty prowadziły 16:10. Na początku drugiej części ekipa z Puław pozbawiła gospodarzy wszelkich złudzeń co do ewentualnego sukcesu. Świetna postawa bramkarzy i siedem bramek rzuconych z rzędu przyczyniły się do tego, że w 42. minucie na tablicy wyników widniał rezultat 24:11. W ostatnim kwadransie przyjezdni kontrolowali przebieg gry, przybliżając się do końcowego triumfu. Ostatecznie zespół prowadzony przez Larsa Walthera wygrał to spotkanie 33:20. Najskuteczniejszym zawodnikiem zwycięskiej drużyny był Łukasz Rogulski. Obrotowy zapisał na swoim koncie siedem trafień. Dla puławskiej ekipy jedynym minusem starcia w Tarnowie jest uraz stopy, jakiego jeszcze w pierwszej połowie nabawił się Piotr Jarosiewicz. 22-letni zawodnik przejdzie szczegółowe badania w najbliższy poniedziałek.

NASTĘPNA SERIA

W następnej serii szczypiorniści Azotów Puławy podejmą MMTS Kwidzyn (12 września, 20:15). Natomiast Grupa Azoty SPR Tarnów zagra na wyjeździe z SPR-em Stal Mielec (13 września, 15:00).

Grupa Azoty SPR Tarnów – Azoty Puławy 20:33 (10:16)

Grupa Azoty SPR: Ciochoń, Małecki, Lijestrand – Wojdan 3, Tokuda 3, Wajda 3, Yoshida 2, Sanek 2, Kowalik 2, Lazarewicz 1, Dadej 1, Kniazeu 1, Kużdeba 1, Mrozowicz 1, Pedryc, Majewski.

Azoty: Bogdanow, Zembrzycki, Borucki – Rogulski 7, Akimenko 6, Podsiadło 4, Szyba 3, Gumiński 3, Dawydzik 2, Bachko 2, Kowalczyk 2, Jurecki 1, Adamczuk 1, Seroka 1, Jarosiewicz 1, Flont.

Kary: 10 minut (Przemysław Mrozowicz x2, Jakub Kowalik, Kiryl Kniazeu, Shuichi Yoshida) – 10 minut (Michał Jurecki x2, Michał Szyba x2, Dawid Dawydzik).