Szczypiorniści Olimpii jednak rozegrają turniej finałowy o mistrzostwo Polski juniorów

Szczypiorniści Olimpii jednak rozegrają turniej finałowy o mistrzostwo Polski juniorów

Związek Piłki Ręcznej w Polsce podjął decyzję o rozegraniu turnieju finałowego Mistrzostw Polski Juniorów. Zawody, które początkowo miały się odbyć w dniach 13-14 marca zostały odwołane z powodu epidemii koronawirusa. Nowy termin juniorskiego czempionatu określono na 26 i 27 czerwca. Zawody zostaną rozegrane bez udziału publiczności. W Łodzi o tytuł najlepszej drużyny juniorskiej w kraju powalczą gospodarze UKS Anilana Łódź, a także PGE Vive Kielce, Energa Wybrzeże Gdańsk oraz reprezentanci Lubelszczyzny, ekipa UKS-u Olimpia Biała Podlaska.

– Nie ukrywam, że jesteśmy bardzo zadowoleni z decyzji związku. Chcieliśmy rozegrać ten turniej, ponieważ przygotowywaliśmy się do niego tak naprawdę przez kilka lat. To miało być zwieńczenie wykonywanej pracy, nie tylko naszej, ale również miasta, kibiców i zarządu klubu. Bardzo zależało nam na tym, żeby zagrać i to się uda – mówi szkoleniowiec UKS-u Olimpia Biała Podlaska Marcin Stefaniec.

Pierwsze spotkanie łódzkiego turnieju zostanie rozegrane za niecałe trzy tygodnie. Jak będą wyglądać przygotowania ekipy z Białej Podlaskiej do walki o mistrzostwo Polski? – Chłopaki mieli rozpisane indywidualne plany treningowe. Od zeszłego poniedziałku trenujemy codziennie w hali. Ponadto planujemy zagrać jakiś sparing. Jeszcze nie wiemy, z kim się w nim zmierzymy, ale taki mecz będzie bardzo potrzebny, bo już za trzy tygodnie rozegramy turniej Final Four – wyjaśnia trener ekipy z Białej Podlaskiej.

fot. UKS Olimpia Biała Podlaska (archiwum)