Szczypiorniści UKS-u Olimpia Biała Podlaska zwieńczyli sezon dwoma zwycięstwami

Szczypiorniści UKS-u Olimpia Biała Podlaska zwieńczyli sezon dwoma zwycięstwami

Pracowity weekend za zawodnikami UKS-u Olimpia Biała Podlaska. Podopieczni Marcina Stefańca  w ciągu dwóch dni rozegrali dwa mecze i oba rozstrzygnęli na swoją korzyść. W sobotę szósta ekipa Mistrzostw Polski Juniorów pokonała na wyjeździe Bestios Białystok 36:35. Natomiast w niedzielę młodzi gracze z Białej Podlaskiej w zaległym starciu 2. kolejki grupy III niemistrzowskiej pewnie pokonali KS Warszawiankę 36:28. Najwięcej bramek dla UKS-u Olimpii zdobył w tych spotkaniach Jakub Jaszczuk. Rozgrywający rzucił łącznie szesnaście bramek. Rywalizację w grupie niemistrzowskiej II-ligowcy z Białej Podlaskiej zakończyli z bilansem ośmiu zwycięstw w ośmiu meczach. Podopieczni Marcina Stefańca zgromadzili 31 punktów, co ostatecznie pozwoliło im na zajęcie drugiego miejsca w tabeli.

KOMENTARZ TRENERA PO MECZU Z BESTIOS BIAŁYSTOK

Marcin Stefaniec: – Chłopaki nie weszli dobrze w ten mecz. Na początku spotkania przegrywaliśmy różnicą czterech bramek. Po piętnastu minutach gry zaczęliśmy odrabiać straty i wyszliśmy na prowadzenie. W drugiej połowie zmieniliśmy system gry obronnej i to zafunkcjonowało, ponieważ udało nam się zbudować kilkubramkową przewagę, którą utrzymywaliśmy prawie do ostatniego gwizdka. W samej końcówce pojawiło się kilka błędów, szczególnie w ataku, jeśli chodzi o skuteczność rzutów. Dodatkowo w końcowym fragmencie tego starcia zostaliśmy ukarani dwiema dwuminutowymi karami. Doszło do nerwówki, ale moi podopieczni wytrzymali ciśnienie i pokonali ekipę z Białegostoku jedną bramką.

Bestios Białystok – UKS Olimpia Biała Podlaska 35:36 (18:19)

Bestios: Karwowski, Beczko, Dyśko – Puchalski 10, Stec 8, Kowalczuk 6, Jabłoński 3, Płoński 3, Gawza 3, Konopko 2, Kalinowski, Szczepański.

UKS Olimpia: Polak, Stroiński – Jaszczuk 10, Polok 9, Kobyliński 4, Szyszko 4, G. Olichwiruk 3, Cielecki 2, Tarasiuk 2, Fic 1, Michalczuk 1, Grochowski, Winnicki.


KOMENTARZ TRENERA PO MECZU Z KS WARSZAWIANKA

Przede wszystkim zagraliśmy bardzo dobrze w obronie. Kilka fajnych interwencji zanotował nasz bramkarz Jakub Polak. Kuba to młody chłopak, o dwa lata młodszy niż większość. Swoją grą daje już pozytywne sygnały na przyszłość i bardzo się z tego cieszymy. Do skutecznej gry w defensywie dołożyliśmy kontrataki. Byliśmy dobrze przygotowani do meczu i nic nas nie zaskoczyło. Cieszę się, że przed własną publicznością, gdzie naprawdę pojawiła się spora liczba kibiców zagraliśmy porządne zawody. To było ostatnie spotkanie w tym sezonie i czapki z głów przed chłopakami.

UKS Olimpia Biała Podlaska – KS Warszawianka 36:28 (17:14)

UKS Olimpia: Polak – Jaszczuk 6, Cielecki 6, Polok 6, G. Olichwiruk 6, Grochowski 5, Szyszko 4, Fic 1, Tarasiuk 1, Kobyliński 1, Michalczuk, M. Olichwiruk, Winnicki.

KS: Gołębiewski – Siedlik 8, M. Mazurek 7, Starzyk 3, Furman 3, Kalisiak 3, Sus 3, Bukowski 1, Matuszak, Bogusz.


PODSUMOWANIE RYWALIZACJI W GRUPIE NIEMISTRZOWSKIEJ

Naszym założeniem na zmagania w grupie niemistrzowskiej było wygrywanie każdego meczu. Nie sądziliśmy jednak, że wykonamy ten plan w 100%. Wiedziałem, że moi zawodnicy do drugiego etapu przystąpią z doświadczeniem z pierwszej rundy i to na pewno przyniesie spore korzyści. Na początku sezonu moi podopieczni tak naprawdę zobaczyli, czym jest II liga, bo to nasz debiut w tych rozgrywkach. W drugą rundę weszliśmy z bagażem doświadczeń i nie pozostaje nam nic innego, jak tylko cieszyć się z rezultatów osiąganych przez zespół.

fot. UKS Olimpia Biała Podlaska (archiwum)