Szczypiorniści UKS-u Olimpia z awansem do najlepszej ósemki Mistrzostw Polski Juniorów!

Szczypiorniści UKS-u Olimpia z awansem do najlepszej ósemki Mistrzostw Polski Juniorów!

Swoje zmagania w Mistrzostwach Polski Juniorów szczypiorniści UKS-u Olimpia Biała Podlaska kontynuowali w Płocku. W dniach 15-17 lutego odbył się turniej 1/8 finału juniorskiego czempionatu, w którym oprócz reprezentantów Lubelszczyzny i gospodarzy, zespołu Orlen Wisła Płock wzięły udział: KS Szczypiorniak Olsztyn i MKS CKS-SMS Szczecin. Podopieczni Marcina Stefańca zainaugurowali turniej pewnym zwycięstwem nad zespołem z Olsztyna, pokonując ekipę z Warmii i Mazur 42:36. W drugim spotkaniu Wisła nie dała szans drużynie ze Szczecina wygrywając 39:21. Drugiego dnia szczypiorniści z Białej Podlaskiej nie mieli żadnych problemów z pokonaniem MKS-u CKS-SMS Szczecin, zwyciężając różnicą czternastu bramek (40:26). Natomiast gospodarze rozprawili się z olsztyńskim Szczypiorniakiem. Spotkanie zakończyło się rezultatem 37:24 na korzyść ekipy z Płocka. Po dwóch dniach rywalizacji awans do kolejnej fazy zapewniły sobie ekipy Orlen Wisły Płock i UKS-u Olimpia Biała Podlaska. Niedzielne granie w hali Politechniki w Płocku rozpoczął mecz drużyn z Olsztyna i Szczecina. Zwycięsko z tego starcia wyszli olsztynianie, wygrywając po wyrównanym spotkaniu 29:24. Rozgrywki zwieńczyło spotkanie Wisły i Olimpii mające wyłonić triumfatora turnieju. Płocczanie szybko zbudowali sporą przewagę, której gracze z Białej Podlaskiej nie zdołali zniwelować. Ostatecznie gospodarze zwyciężyli 31:26. Najlepszym strzelcem zawodów w Płocku był gracz UKS-u Olimpii Gabriel Olichwiruk. Skrzydłowy rzucił w trzech spotkaniach 27 bramek. Tuż za nim w klasyfikacji strzelców uplasował się inny zawodnik klubu z Białej Podlaskiej, Jakub Polok, który zapisał na swoim koncie 24 trafienia. Turniej 1/4 finału Mistrzostw Polski Juniorów, w którym weźmie udział Olimpia, odbędzie się w dniach 1-3 marca w Łodzi. O awans do Final Four podopieczni Marcina Stefańca powalczą z UKS-em Anilana II Łódź, MTS-em Kwidzyn i Energą Wybrzeże Gdańsk I.

KOMENTARZ TRENERA

Marcin Stefaniec: – Jesteśmy bardzo zadowoleni. W pierwszym i w drugim meczu moi podopieczni pokazali naprawdę duże umiejętności. Czapki z głów za to, co zrobili. Awans do kolejnego etapu był naszym celem. Udało nam się go osiągnąć po dwóch dniach rywalizacji. W niedzielę mierzyliśmy się z ekipą z Płocka i wiedzieliśmy, że to będzie trudna konfrontacja. Nie ukrywajmy, troszkę zawiedliśmy w pierwszej połowie. Cztery dogodne sytuacje z początku spotkania nie zostały przez nas zamienione na bramki. Rywale za to trafiali i osiągnęli sporą przewagę już w pierwszej części meczu. Później goniliśmy wynik, ale w grze z takim zespołem trudno odrobić straty. Mamy awans do 1/4 finału Mistrzostw Polski Juniorów, z czego się cieszymy. Zagramy teraz w Łodzi, a naszym celem jest wygrana w każdym kolejnym meczu. Czy to się uda, zobaczymy.

WYNIKI TURNIEJU ROZGRYWANEGO W RAMACH 1/8 FINAŁU MISTRZOSTW POLSKI JUNIORÓW:

Piątek

UKS Olimpia Biała Podlaska – KS Szczypiorniak Olsztyn 42:36 (23:15)

UKS Olimpia: Polak, Stroiński, Niedzielski – Polok 11, G. Olichwiruk 8, Szyszko 6, Grochowski 5, Kobyliński 4, Tarasiuk 3, Jaszczuk 3, Cielecki 1, Michalczuk 1, Fic, Winnicki.

KS Szczypiorniak: Bieluch, Leszczyński – Lewandowski 9, Targoński 8, Reszczyński 6, Brzeziński 5, Mosiewicz 3, Ostrówka 2, Wicinek 2, Kozłowski 1, Mazurek, Kołoszko.

Orlen Wisła Płock – MKS CKS-SMS Szczecin 39:21 (19:11)


Sobota

MKS CKS-SMS Szczecin – UKS Olimpia Biała Podlaska 26:40 (12:23)

MKS CKS-SMS: Słomowicz, Dobko – Jońca 9, Kapela 6, Bujnowski 4, Puława 3, Słodkowski 3, Mróz 1, Ryczko, Trejder, Dmitrzak, Kostrzewa, Bartniczuk, Mikołajczyk.

UKS Olimpia: Polak, Stroiński, Niedzielski – Polok 9, G. Olichwiruk 9, Szyszko 8, Kobyliński 7, Jaszczuk 4, Fic 3, Leszczuk, Cielecki, Michalczuk, Grochowski, Winnicki.

Orlen Wisła Płock – KS Szczypiorniak Olsztyn 37:24 (18:9)


Niedziela

KS Szczypiorniak Olsztyn – MKS CKS-SMS Szczecin 29:24 (11:11)

Orlen Wisła Płock – UKS Olimpia Biała Podlaska 31:26 (17:8)

Orlen Wisła: Kozłowski – Fuksiński 7, Kowalski 7, Zadrożny 4, Czapliński 4, Fabianowicz 4, Petyn 3, Witkowski 2, Pedryc, Dybiec, Ziemiński, Stawecki, Jankowski, Ludwiczak.

UKS Olimpia: Polak, Stroiński, Niedzielski – G. Olichwiruk 10, Szyszko 5, Polok 4, Fic 2, Winnicki 2, Jaszczuk 1, Cielecki 1, Grochowski 1, Kobyliński, Tarasiuk, Michalczuk.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA TURNIEJU ROZGRYWANEGO W RAMACH 1/8 FINAŁU MISTRZOSTW POLSKI JUNIORÓW:

1. Orlen Wisła Płock
2. UKS Olimpia Biała Podlaska
3. KS Szczypiorniak Olsztyn
4. MKS CKS-SMS Szczecin.

fot. UKS Olimpia Biała Podlaska (archiwum)