Szczypiorniści z Białej Podlaskiej rozstrzygnęli wyjazdowy mecz z Bestios na swoją korzyść

Siódme ligowe zwycięstwo UKS-u Olimpia Biała Podlaska w sezonie 2019/2020 stało się faktem. W 12. kolejce rozgrywek II ligi grupy III B podopieczni Marcina Stefańca pokonali na wyjeździe ekipę Bestios Białystok 34:28, przerywając passę dwóch porażek z rzędu. Spotkanie w stolicy Podlasia rozpoczęło się lepiej dla przyjezdnych, którzy w 6. minucie prowadzili 4:2. Zespół z Białej Podlaskiej utrzymywał minimalną przewagę, jednak w 14. minucie po celnym rzucie Adama Gawzy gospodarze doprowadzili do remisu 7:7. Drugi kwadrans pierwszej części był wyrównany, a po trzydziestu minutach różnica wynosiła jedną bramkę na korzyść Bestios (17:16). W 35. minucie na tablicy wyników widniał rezultat 19:17 dla drużyny z Białegostoku. Od tamtego momentu bialczanie sześć razy pokonali bramkarza rywali przy stracie jednego trafienia i w 42. minucie prowadzili 23:20. Chwilę później, po rzucie Jakuba Poloka Olimpia miała sześć bramek przewagi (29:23). W 56. minucie reprezentanci Podlasia zmniejszyli różnicę do dwóch trafień (30:28), jednak końcówka meczu należała do zespołu z Białej Podlaskiej. Dwa skuteczne rzuty Gabriela Olichwiruka, a także bramki Patryka Lewczuka i Daniela Kobylińskiego ustaliły wynik spotkania na 34:28 dla gości. Najskuteczniejszym graczem zwycięskiej drużyny był w tej konfrontacji Gabriel Olichwiruk, który zapisał na swoim koncie osiem trafień.

W następnej kolejce UKS Olimpia Biała Podlaska zagra na wyjeździe z SPR-em Nowe Piekuty (14 grudnia, 18:00).

Bestios Białystok – UKS Olimpia Biała Podlaska 28:34 (17:16)

Bestios: Dyśko, Niesterowicz – Puchalski 8, Płoński 5, Stec 4, Kowalczuk 3, Jaskurzyński 3, Gawza 2, Kalinowski 1, Jabłoński 1, Jadczak 1.

UKS Olimpia: Stroiński 1, Niedzielski – G. Olichwiruk 8, Szyszko 6, Polok 6, Tarasiuk 5, Fic 2, Jaszczuk 2, Kobyliński 2, Grochowski 1, Lewczuk 1, Cielecki, Michalczuk.

Kary: 16 minut (Szymon Jadczak x2, Przemysław Kalinowski x2, Łukasz Płoński, Wojciech Stec, Damian Kowalczuk, Patrycjusz Jaskurzyński) – 8 minut (Jakub Polok, Gabriel Olichwiruk, Patryk Lewczuk, Jakub Tarasiuk).