Szczypiorniści z Białej Podlaskiej w minorowych nastrojach zakończyli pierwszą rundę

Drugą ligową porażkę w sezonie 2019/2020 ponieśli szczypiorniści AZS-u AWF Biała Podlaska. W zaległym spotkaniu 2. kolejki rozgrywek I ligi grupy C piłki ręcznej mężczyzn bialczanie ulegli na wyjeździe KPR-owi Legionowo 28:35. Zespół z Legionowa od początku sobotniej konfrontacji narzucił swój styl gry. W 4. minucie po rzucie karnym zamienionym na bramkę przez Kamila Cioka miejscowi prowadzili 4:0. Sześć minut później reprezentanci Lubelszczyzny zmniejszyli różnicę do dwóch trafień (6:4), jednak w kolejnym fragmencie gospodarze odbudowali przewagę, prowadząc po pierwszym kwadransie 9:5. Skuteczny rzut Aleksandra Olkowskiego doprowadził w 26. minucie do rezultatu 14:9 na korzyść drużyny z Legionowa. Po pierwszej połowie KPR prowadził 17:11. Na początku drugiej części mazowiecka ekipa odskoczyła na siedem bramek (19:12). Trafienie Michała Bekisza z 40. minuty zmniejszyło straty AZS-u AWF (21:16). Jednak już siedem minut później legionowianie prowadzili 28:20. Ostatecznie gospodarze utrzymali tę przewagę i zwyciężyli 35:28. Najskuteczniejszym zawodnikiem pokonanego zespołu był Marcin Stefaniec, który rzucił w tym spotkaniu jedenaście bramek. Po tej przegranej podopieczni Dmitrija Tichonia utracili pozycję lidera i spadli w tabeli na trzecie miejsce, jednak legitymują się takim samym dorobkiem punktowym jak przewodzące klasyfikacji ekipy z Legionowa i z Przemyśla. Teraz AZS AWF czeka przerwa w ligowym graniu. Akademicy rozpoczną rundę rewanżową na początku lutego wyjazdową konfrontacją z Orlen Wisłą II Płock.

KPR Legionowo – AZS AWF Biała Podlaska 35:28 (17:11)

KPR: Węgrzyn, Szałkucki – Fąfara 8, Ciok 7, Olkowski 6, Wołowiec 5, Filipowicz 5, Chabior 2, E. Bielawski 1, Suliński 1, J. Bielawski.

AZS AWF: Adamiuk, Kozłowski – Stefaniec 11, Bekisz 10, Niedzielenko 3, Kandora 1, Banaś 1, Urbaniak 1, Maksymczuk 1, Ziółkowski, Nowicki, Kozycz, Mazur.

Kary: 14 minut (Kamil Ciok x3, Filip Fąfara x2, Damian Suliński, Krystian Wołowiec) – 12 minut (Michał Bekisz x2, Michał Banaś, Łukasz Kandora, Przemysław Urbaniak, Karol Nowicki).
Czerwona kartka: Kamil Ciok 60′