Szczypiornistki z Lublina rozpoczęły nowy sezon od pewnego zwycięstwa

Od zwycięstwa sezon 2019/2020 rozpoczęły zawodniczki MKS-u AZS UMCS Lublin. Podopieczne Patryka Maliszewskiego w swoim pierwszym spotkaniu stanęły w szranki z WKPR-em Wesoła Warszawa. Początek meczu był bardzo wyrównany. Żadna z drużyn przez większość pierwszej części spotkania nie potrafiła zdobyć przewagi. Zmieniło się to dopiero w 26. minucie, gdy zawodniczki ze stolicy odskoczyły lubliniakom na pięć bramek. Akademiczki szybko jednak zniwelowały tę stratę i pierwsza połowa zakończyła się remisem 15:15. Po przerwie gra nie uległa zmianie. Przez pierwszy kwadrans obie ekipy balansowały na granicy wyniku remisowego. Końcówka spotkania należała jednak do zawodniczek z Lublina, które wykorzystały lepsze przygotowanie fizyczne i ostatecznie wygrały mecz z przewagą ośmiu trafień.– Graliśmy z bardzo solidnym przeciwnikiem. Wiedzieliśmy o rywalkach dużo, z racji tego, że ostatnio rywalizowały z mającą wysokie aspiracje Varsovią i dały radę im się postawić. Skład ekipy z Warszawy w porównaniu do zeszłego sezonu zmienił się i jest zdecydowanie mocniejszy. Spodziewaliśmy się walki w tym spotkaniu i pierwsza połowa pokazała, że łatwo nie będzie. Moim zawodniczkom trochę “trzęsły się” ręce i brakowało płynności w grze. Trudno nam było dobrze wejść w mecz, ale końcówka pierwszej połowy i początek drugiej nas uspokoił. Zaczęliśmy grać to, nad czym pracowaliśmy i cieszę się, że wytrzymaliśmy kondycyjnie ostatnie dwadzieścia minut, bo jak się okazało, mieliśmy więcej zdrowia niż Wesoła  – mówi Patryk Maliszewski.

W następnej kolejce MKS AZS UMCS Lublin zagra na wyjeździe z MKS-em Karczew (5/6 października).

MKS AZS UMCS Lublin – WKPR Wesoła Warszawa 29:21 (15:15)

MKS AZS UMCS: Nóżka, Żywot – Bańka 7, Markowicz 6, Suszek 6, Blaszka 3, Olek 2, Tomczyk 2, Rossa 1, Mikocka 1, Ziętek, Dąbała.

WKPR Wesoła: Osińska – Musiał 8, Mierzejewska 6, Skoczeń 3, Jackiewicz 2, Chmielecka 1, Gutowska 1, Nosecka, Robak, Mazur, Adamowicz, Szybińska.

Kary: 10 minut (Aleksandra Olek x3, Agnieszka Blaszka x2) – 10 minut (Anna Chmielecka, Julia Gutowska, Karolina Adamowicz, Joanna Mierzejewska, Karolina Jackiewicz).