Szczypiornistki z Lublina zakończyły swój udział w Lidze Mistrzyń

Sześć meczów i sześć porażek. Z takim bilansem swój udział w rozgrywkach Ligi Mistrzyń w sezonie 2019/2020 zakończyły zawodniczki MKS-u Perła Lublin. Podopieczne Roberta Lisa tym razem na tarczy wróciły z duńskiego Esbjerg. Pierwsza połowa niedzielnego spotkania zdecydowanie należała do gospodyń, które szybko zdobyły przewagę i sukcesywnie ją powiększały. Przyjezdne nie miały żadnych argumentów, by przeciwstawić się rywalkom. Po przerwie obraz gry uległ delikatnej zmianie. Lublinianki zaczęły dochodzić do głosu, ale był to jedynie szept, który nie pozwolił na odrobienie strat. Ostatecznie mistrzynie Polski uległy przeciwniczkom 22:35. Ostatnie miejsce w grupie nie oznacza końca pucharowej przygody dla Perełek. Od stycznia lubelski zespół będzie rywalizował w Pucharze EHF.

Team Esbjerg – MKS Perła Lublin 35:22 (20:9)

Esbjerg: Poulsen, Granlund – Breistol 6, Danielsson 6, Jacobsen 5, Halicevic 5, Frafjord 4, Frey 4, Jorgensen 4, Nielsen 1, Solberg.

MKS Perła: Gawlik, Besen – Achruk 4, Matuszczyk 3, Szarawaga 3, Królikowska 3, Blazevic 3, Łabuda 2, Gadzina 2, Nocuń 2, Olek, Nosek.

Kary: 6 minut (Kristine Breistol, Line Jorgensen, Sanna Solberg) – 2 minuty (Joanna Szarawaga).