Towarzyskie granie w Białej Podlaskiej

Towarzyskie granie w Białej Podlaskiej

W dniach 11-12 stycznia w hali przy ulicy Stanisława Marusarza w Białej Podlaskiej odbył się Turniej Piłki Ręcznej o Puchar Rektora FAWF w Białej Podlaskiej. W towarzyskich rozgrywkach wzięli udział gospodarze, zespół AZS-u AWF Biała Podlaska, KSSPR Końskie i MKS Padwa Zamość. Wydarzenie zainaugurował pojedynek rozgrywany poza turniejem pomiędzy zespołem z Białej Podlaskiej a brązowym medalistą mistrzostw Polski, ekipą Azotów Puławy. Podopieczni Bartosza Jureckiego wygrali zdecydowanie, różnicą dwunastu bramek (40:28). W pierwszym meczu turnieju ekipa KSSPR-u Końskie pokonała po wyrównanym spotkaniu MKS Padwę Zamość 32:29. Drugiego dnia rozegrano kolejny mecz poza turniejem, w którym UKS Olimpia Biała Podlaska pokonała KSSPR Końskie 35:27. Natomiast gospodarze imprezy najpierw pokonali zespół z Zamościa 37:22, a później rozprawili się z KSSPR-em (31:26). Dwie wygrane zapewniły AZS-owi AWF końcowy triumf w zawodach, drugie miejsce zajęła ekipa z Końskich, a na trzeciej pozycji uplasowała się zamojska Padwa. Królem strzelców turnieju został skrzydłowy KSSPR-u Końskie, Przemysław Matyjasik.Pojechaliśmy do Białej Podlaskiej osłabieni, na turnieju nie było z nami Grzegorza Mroczka i Krzysztofa Bigosa. W meczu z gospodarzami zagraliśmy już w całkiem okrojonym składzie. Po spotkaniu z Końskimi kontuzji nabawił się Łukasz Szymański, na szczęście to nic poważnego, nie odnowił mu się uraz, przez który pauzował w ostatnich miesiącach. Do tego choroba Tomasza Sałacha, problemy mięśniowe Tomasza Fugiela, nieobecność Karola Drabika. Spotkanie z ekipą z Białej Podlaskiej przegraliśmy wysoko, ale to nie wynik był najważniejszy. Zawodnicy, którzy w pierwszej rundzie rozgrywek ligowych grali mniej, mieli okazję wystąpić właśnie w tym meczu. Niektórzy wykorzystali szansę pokazania się i udowodnili, że są w stanie zastąpić zawodników pierwszego składu. Bardzo dobrze, że wystąpiliśmy na tym turnieju, ale sądzę, że gdyby nie te nieszczęsne kontuzje, to korzyść byłaby dla nas dużo większa. Do inauguracji drugiej rundy jeszcze dwa tygodnie i mam nadzieję, że poradzimy sobie z kłopotami zdrowotnymi i przystąpimy do rundy rewanżowej w najsilniejszym składzie – mówi trener Padwy, Tomasz Czerwonka.

AZS AWF Biała Podlaska – Azoty Puławy 28:40 (12:21)

AZS AWF: Adamiuk, Kozłowski – Małecki 8, Kruczkow 7, Stefaniec 4, Banaś 2, Wołyncew 2, Bekisz 1, Maksymczuk 1, Nowicki 1, Urbaniak 1, Ziółkowski 1, Niedzielenko.

Azoty: Bogdanow, Koszowy – Podsiadło 5, Skrabania 5, Kasprzak 5, Gumiński 5, Kaleb 4, Masłowski 4, Seroka 4, Łyżwa 3, Matulić 3, Grzelak 2.

UKS Olimpia Biała Podlaska – KSSPR Końskie 35:27 (17:15)

WYNIKI TURNIEJU PIŁKI RĘCZNEJ O PUCHAR REKTORA FAWF W BIAŁEJ PODLASKIEJ

KSSPR Końskie – MKS Padwa Zamość 32:29 (17:16)
MVP: Piotr Gasin (KSSPR Końskie)

AZS AWF Biała Podlaska – MKS Padwa Zamość 37:22 (18:11)
MVP: Michał Banaś (AZS AWF Biała Podlaska)

AZS AWF Biała Podlaska – KSSPR Końskie 31:26 (17:13)
MVP: Marcin Stefaniec (AZS AWF Biała Podlaska)

KLASYFIKACJA KOŃCOWA TURNIEJU PIŁKI RĘCZNEJ O PUCHAR REKTORA FAWF W BIAŁEJ PODLASKIEJ

1. AZS AWF Biała Podlaska
2. KSSPR Końskie
3. MKS Padwa Zamość

fot. Kazimierz Chmiel